"Indes nebija! Inde bija, bet ne "Novičok"! "Novičok", bet pats iedzēra!": kā Kremlis sapinās versijās par Navaļnija indēšanu
Foto: Reuters/AP/Scanpix
TVNET
Facebook LinkedIn Twitter Whatsapp
Comments 43

Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs intervijā Vācijas medijam “Der Spiegel” šonedēļ paziņoja, ka aiz viņa saindēšanas stāv Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Šis Navaļnija paziņojums izraisīja teju vai histēriju pašā Kremlī un virknē Putina režīma amatpersonu. Dažādas amatpersonas apsūdzēja Navaļniju Putina apvainošanā un joprojām uzstāja, ka Putinam neesot pilnīgi nekāda sakara ar Krievijas galvenā opozicionāra indēšanu un ka joprojām neesot pamata sākt krimināllietu par to, kas notika ar Navaļniju. 

Navaļnijam 20.augustā kļuva slikti lidojuma laikā no Tomskas uz Maskavu, pilots veica ārkārtas nolaišanos Omskas lidostā, un Navaļnijs ar saindēšanās pazīmēm nesamaņā tika nogādāts Omskas slimnīcā. 22.augustā Navaļnijs no Krievijas tika pārvests uz Vāciju, kur viņa ārstēšanu uzņēmās Berlīnes Universitātes klīnika "Charite".

2.septembrī Vācija paziņoja, ka iegūti neapstrīdami pierādījumi, kas apliecina, ka Navaļnijs ir saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie "Novičok" grupas. Šo atzinumu vēlāk apstiprinājušas arī Francijas un Zviedrijas laboratorijas.

22.septembrī Navaļnijs no Berlīnes slimnīcas tika izrakstīts.

Rietumvalstis ir pieprasījušas Krievijai paskaidrojumus, taču Kremlis ir noraidījis jebkādu savu saistību ar šo slepkavības mēģinājumu.

Facebook LinkedIn Twitter Whatsapp
Comments 43

Tēmas

Uz augšu