Saturs
Pasaulē
Klik
Viesstrādnieku paverdzināšanas lieta: ko domā konditorejas uzņēmuma "Adugs" darbinieki (14) Aigars Grauba: "Jumprava" filmā neko neslēps Fotostāsts ⟩ Francijas karalienes Marijas Antuanetes privāto lietu noslēpumi Viedokļi Cīņa ar Covid-19: kuras valstis ir teicamnieces, bet kuras - nesekmīgās? Kampjam, kamēr varam? Viedoklis par algu paaugstinājumu valdībai ASV politizētā tiesu sistēma (7) Latvijā Gods pār varu? KNAB pret partiju melnajām kasēm (1) Ziedojumi partijām: labi regulēti, bet problemātiski Pasaulē Fotostāsts ⟩ Gigantiskas lelles, muzikālie pērtiķi un sēras par Maradonu - aizvadītā nedēļa bildēs! Fotostāsts ⟩ Kā mēs esam iemācījušies sadzīvot ar Covid-19 Naudas aizplūšana, neuzticība un tehnoloģijas: žurnālistikas vide mūsdienās Bizness Priekšnieka loma krīzes laikos un ko vēlas darbinieki no savas darbavietas (3) Nauda runā ⟩ "Latvija šai krīzei bija sagatavojusies labāk nekā citas Eiropas valstis" (15) Sports Fotostāsts ⟩ Ernests Gulbis un viņa lidojošās un formu zaudējušās raketes (1) Kas jauns hokejā? Runā Matulis: Hārtlijam būs jāiztiek bez "amerikāņiem" Fotostāsts ⟩ Djego Maradona. Dzīves baudītājs, izcils futbolists un pretrunīgi vērtēta persona (1) Kultūra Fotostāsts ⟩ Trīs izcili aktieri apvienojas filmizrādē "Kino un mēs" Kiwie: "Popkultūra pašlaik romantizē depresiju" Dzīvesstils Lēdija Godiva – kailā jātniece Koventrijas ielās (6) Vīna lodziņi Florencē: kad vēsture atdzimst mūsdienās Skelets skapī jeb horoskopa zīmju slēptākās atkarības. Uzzini savu!

Tramps aizies, bet trampisms paliks

4 min lasīšanai
FOTO: Reuters/ScanPix

Neskatoties uz to, ka janvārī ASV prezidenta krēslu, visticamāk, ieņems Džo Baidens, Trampa un trampisma ietekme uz pasaules politiku tik drīz vis nepazudīs, intervijā pauž politikas zinātnieks, Hārvarda Universitātes profesors Džozefs Naijs.

ABONENTIEM ABONENTIEM

- Septembrī jūs rakstījāt, ka "vēlētāju acīs Trampa pievilcība saistīta ar iekšpolitiku, bet viņam tik un tā varētu būt transformējoša ietekme uz pasaules politiku", īpaši, ja viņš tiks ievēlēts uz otro termiņu. Tomēr viņš netika pārvēlēts. Vai ar to pietiek, lai secinātu, ka viņš bija "vēsturisks misēklis"? Kādas viņa prezidentūras laikā notikušās izmaiņas vairs nebūs iespējams pavērst atpakaļ, vismaz ne bez lielas piepūles?

- Ja Tramps būtu ticis pārvēlēts, būtu ļoti grūti labot kaitējumu, kas būtu nodarīts starptautiskajai sistēmai, kas sastāv no daudzpusējām institūcijām un aliansēm. Kā man teica draugs no Eiropas, "grūti aizturēt elpu uz četriem gadiem; darīt to astoņus gadus ir neiespējami".

Lai saglabātu grāmatzīmi nepieciešams autorizēties
Pierakstīties
Jums vēl nav sava konta?
Izveido TVNET kontu