Saturs
Viedokļi
Klik
ASV politizētā tiesu sistēma (6) Fotostāsts ⟩ Trīs izcili aktieri apvienojas filmizrādē "Kino un mēs" Vīna lodziņi Florencē: kad vēsture atdzimst mūsdienās Viedokļi Cilvēkiem, kas atsakās valkāt sejas maskas, smird elpa (24) Pandēmija parādīja, bez kurām profesijām nevaram iztikt (9) Esmu tik ļoti radošs, ka nemaksāšu nodokļus (6) Latvijā Ziedojumi partijām: labi regulēti, bet problemātiski Ģimenes ārsti pandēmijas “ierakumu pirmajās rindās” (1) Pasaulē Fotostāsts ⟩ Gigantiskas lelles, muzikālie pērtiķi un sēras par Maradonu - aizvadītā nedēļa bildēs! Fotostāsts ⟩ Kā mēs esam iemācījušies sadzīvot ar Covid-19 Kāpēc no medijiem aizplūst reklāmu nauda? Bizness Nauda runā ⟩ "Latvija šai krīzei bija sagatavojusies labāk nekā citas Eiropas valstis" (15) Eiropas Zaļais kurss: kādas iespējas paveras Latvijas uzņēmējiem (1) Sports Fotostāsts ⟩ Djego Maradona. Dzīves baudītājs, izcils futbolists un pretrunīgi vērtēta persona (1) "Ne par kādu naudu negribēju atstāt "Dinamo"..." Vārtsarga Krisa Holta mītiskā aiziešana no Rīgas kluba Fotostāsts ⟩ Goda parāde: Latvijas karognesēji olimpiskajās spēlēs Kultūra Kiwie: "Popkultūra pašlaik romantizē depresiju" Atkost spēles noteikumus Dzīvesstils Skelets skapī jeb horoskopa zīmju slēptākās atkarības. Uzzini savu! Fotostāsts ⟩ Pēdējā laika lielākais atradums Ēģiptē - Sahāras nekropoles sarkofāgi Talantu šovu uzvarētāji: kurš sevi realizējis, bet kurš palicis aizmirstībā? (2)

Sliktas ziņas "Eiropas trampiem"

3 min lasīšanai
FOTO: Reuters/EPA/Scanpix

Džo Baidena ievēlēšana ASV prezidenta amatā ir pamatīgi novājinājusi pasaules autoritārās un populistiskās valdības. Donalda Trampa aiziešana nav traģēdija tādām lielvarām kā Krievija, Brazīlija un Turcija. Taču Polijai, Ungārijai, Serbijai - un, iespējams, arī Borisa Džonsona Lielbritānijai - tā ir īsta katastrofa.

ABONENTIEM ABONENTIEM

Nav nekāds pārsteigums, ka visi mazākie spēlētāji Baidena ievēlēšanu uzņēmuši ar bailēm un naidīgumu. Serbijas prezidents Aleksandrs Vučičs: "Serbijas jautājumos es nesatiku ar Džo Baidenu, [kad viņš bija Baraka Obamas viceprezidents]. Arī tagad nevarēšu ar viņu saprasties. Es viņu apsveicu, un tas arī viss." Skaidrs, ka Vučiča spožākā zvaigzne paliks Krievija, nevis ASV.

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns jau sen licis nepārprotami noprast, ka viņa "plāns A" būtu Trampa uzvara, atspoguļojot to, cik cieši viņi satuvinājušies. Tāpat kā Vučičs, Ungārijas valdība glabā aizvainojumu par Baidena izteikumiem Obamas laikā, kad, kā norādījis Ungārijas ārlietu ministrs Pēters Sījārto, Ungārijai nācās paciest "nepārtrauktu lekciju lasīšanu, apsūdzības un uzbrukumus".

Lai saglabātu grāmatzīmi nepieciešams autorizēties
Pierakstīties
Jums vēl nav sava konta?
Izveido TVNET kontu