Saturs
Pasaulē
Klik
HIV jaunie vaibsti: vecmāmiņa ar māju, BMW un kūrorta romānu Skolēniem atņemtais skābeklis jeb kovidiotu ziņas (5) Pusaudzis, kurš ar vēstuli prezidentam satricināja internetu Viedokļi Šausmu sēšana - islāmistiskā terorisma galvenā taktika (1) Cīņa ar Covid-19: kuras valstis ir teicamnieces, bet kuras - nesekmīgās? Kampjam, kamēr varam? Viedoklis par algu paaugstinājumu valdībai Latvijā Viesstrādnieku paverdzināšanas lieta: ko domā konditorejas uzņēmuma "Adugs" darbinieki (14) Gods pār varu? KNAB pret partiju melnajām kasēm (1) Pasaulē Ledus ir sakustējies: pasaule sāk nopietni uztvert klimata politiku Kasema Soleimani ēnā: stāsts par nogalināto Irānas kodolzinātnieku Fotostāsts ⟩ Gigantiskas lelles, muzikālie pērtiķi un sēras par Maradonu - aizvadītā nedēļa bildēs! Bizness Pandēmija un gads pēc finanšu sistēmas "kapitālā remonta". Kas mainījies? (2) Sejas maskas nost neliksim jeb kādēļ vakcīna nebūs burvju nūjiņa (3) Sports Briedis pret Fjūriju. Cik tas ir reāli? (1) Kā hokeja maestro Helmuts Balderis sakrāja 142 punktus 22 spēlēs (3) Fotostāsts ⟩ Ernests Gulbis un viņa lidojošās un formu zaudējušās raketes (1) Kultūra Aigars Grauba: "Jumprava" filmā neko neslēps Fotostāsts ⟩ Trīs izcili aktieri apvienojas filmizrādē "Kino un mēs" Dzīvesstils Fotostāsts ⟩ Kad ciema ēku fasādes iekrāsojas sarkanas: paprikas galvaspilsētas ciems Serbijā Juris Batņa par pirts rituālu dziedinošo spēku, lai slimība netiktu klāt Rietumiem pa pēdām: interjera dizains padomju laikos

Tehnoloģijas, taktika un Turcija - Azerbaidžānas panākumu atslēga Kalnu Karabahas konfliktā

3 min lasīšanai
FOTO: AP/Scanpix

Azerbaidžānai bija nepieciešamas 43 dienas, lai atgūtu kontroli pār teritorijām Kalnu Karabahā, kas pēc pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu kara atradās Armēnijas kontrolē. Eksperti norāda, ka Azerbaidžānas panākumi šā gada bruņotajā konfliktā galvenokārt skaidrojami ar trīs faktoriem - tehnoloģijām, taktiku un Turcijas palīdzību, vēsta RFE/RL. 

ABONENTIEM ABONENTIEM

Karadarbība starp armēņiem un Azerbaidžānas armiju sākās 27.septembrī, un Azerbaidžānas spēki guvuši virsroku. Pagājušajā nedēļā Armēnija un Azerbaidžāna ar Krievijas starpniecību panāca vienošanos par karadarbības izbeigšanu Kalnu Karabahā.

Starptautiskā sabiedrība uzskata Kalnu Karabahu par Azerbaidžānas daļu, bet to apdzīvo armēņi un līdz nesenam laikam pilnībā kontrolēja armēņu spēki. 

Lai saglabātu grāmatzīmi nepieciešams autorizēties
Pierakstīties
Jums vēl nav sava konta?
Izveido TVNET kontu