Saturs
Viedokļi
Klik
Navaļnijs pret Putinu jeb «Berlīnes pacients» pret «vectēvu bunkurā» Vecūkšņa pirmie soļi TikTok Opera, kafijas zagļi, slavenību harisma, blēdības un vīrs ar zirgu. Piparbodītes pārdevējas stāsti Viedokļi Tautas vāronis Valentīns “boikots” Jeremejevs (1) Donalda Trampa pēdējās dienas amatā jeb apvērsuma izgāšanās (1) Divi diskriminācijas veidi un likumu morāle: par Saeimas 14. janvāra balsojumu Latvijā Sprādziens Melnsila ielā: izdzīvojušajiem ir sava versija par notikušo Danas Reiznieces-Ozolas "dāmas gambīts" (1) Pasaulē Kāds ir Izraēlas vakcinācijas ātruma noslēpums? (1) Reģionam raksturīga garša vai negodīga komercprakse? Kā ES cīnās ar duālās pārtikas problēmu Atslābums Kataras krīzē – kas par to jāzina? Bizness Mazāk pārvietošanās un vairāk interneta jeb galvenās uzvedības tendences pandēmijas laikā Dzīve pēc "Brexit" jeb kādēļ Lielbritānijas aiziešana no ES ir svētība gan Eiropai, gan ASV Sports Jauni un karstgalvīgi – gatavi sisties līdz pēdējam Plēsnieks: Būtu traģiski, ja svarcelšanu izņemtu no olimpiskās programmas Sportistu klātbūtne barikādēs nostiprināja ticību un pārliecību klātesošajos Kultūra Visu laiku ir kāds bubulis. Tagad bubulis ir vakcīnas Zelezņevs: "Mani vecāki absolūti nezināja, ka es mācos par aktieri" Dzīvesstils Mercedes-Benz F 100 - auto, kas parādīja gaismu mūsdienu mersedesiem Diena, kad mašīna pārspēja cilvēku domāšanā Mīlestība un citas barikādes

Pandēmija parādīja, bez kurām profesijām nevaram iztikt

3 min lasīšanai
FOTO: Shutterstock

Pirms Covid-19 pandēmijas tika uzskatīts, ka mazkvalificētā darbaspēka loma ekonomikā samazinās. Digitālo tehnoloģiju ietekmē darba tirgū augstu kotējas profesijas STEM (dabaszinātņu, tehnoloģiju, inženierzinātņu, matemātikas) lauciņā un izsisties spēj tikai augsti kvalificēti profesionāļi. Tie, kuru darbavietas apdraud jaunās tehnoloģijas, ir nolemti neveiksmei, atlaišanai un dzīves kvalitātes kritumam.

ABONENTIEM ABONENTIEM

Ja paraugās aiz lepnās digitālās fasādes, vairums mūsdienu "lielo tehnoloģiju" kompāniju ļoti lielā mērā paļaujas uz mazkvalificētiem darbiniekiem. 2018.gadā "Amazon" darbinieku algas mediāna bija zemāka par 30 000 dolāru gadā. Vairums "Amazon" darbinieku nodarbojas ar noliktavu inventarizāciju un pasūtījumu izpildi. Tas pats attiecas uz elektroauto ražotāju "Tesla", kur darba samaksas mediāna 2018.gadā bija apmēram 56 000 dolāru gadā. Aptuveni trešdaļa "Tesla" darbinieku strādā uzņēmuma montāžas rūpnīcās.

Kaut arī "Facebook" darba samaksas mediāna 2018.gadā bija 228 000 dolāru gadā, aprēķinā nav ņemti vērā desmitiem tūkstoši līgumstrādnieku, kuri strādā kā satura moderatori.

Šī tendence ir īpaši uzkrītoša gabaldarbu ekonomikā, kur

Lai saglabātu grāmatzīmi nepieciešams autorizēties
Ieiet
Jums vēl nav sava konta?
Izveido TVNET kontu