Saturs
Viedokļi
Klik
Navaļnijs pret Putinu jeb «Berlīnes pacients» pret «vectēvu bunkurā» Vecūkšņa pirmie soļi TikTok Opera, kafijas zagļi, slavenību harisma, blēdības un vīrs ar zirgu. Piparbodītes pārdevējas stāsti Viedokļi Tautas vāronis Valentīns “boikots” Jeremejevs (1) Donalda Trampa pēdējās dienas amatā jeb apvērsuma izgāšanās (1) Divi diskriminācijas veidi un likumu morāle: par Saeimas 14. janvāra balsojumu Latvijā Sprādziens Melnsila ielā: izdzīvojušajiem ir sava versija par notikušo Danas Reiznieces-Ozolas "dāmas gambīts" (1) Pasaulē Kāds ir Izraēlas vakcinācijas ātruma noslēpums? (1) Reģionam raksturīga garša vai negodīga komercprakse? Kā ES cīnās ar duālās pārtikas problēmu Atslābums Kataras krīzē – kas par to jāzina? Bizness Mazāk pārvietošanās un vairāk interneta jeb galvenās uzvedības tendences pandēmijas laikā Dzīve pēc "Brexit" jeb kādēļ Lielbritānijas aiziešana no ES ir svētība gan Eiropai, gan ASV Sports Jauni un karstgalvīgi – gatavi sisties līdz pēdējam Plēsnieks: Būtu traģiski, ja svarcelšanu izņemtu no olimpiskās programmas Sportistu klātbūtne barikādēs nostiprināja ticību un pārliecību klātesošajos Kultūra Visu laiku ir kāds bubulis. Tagad bubulis ir vakcīnas Zelezņevs: "Mani vecāki absolūti nezināja, ka es mācos par aktieri" Dzīvesstils Mercedes-Benz F 100 - auto, kas parādīja gaismu mūsdienu mersedesiem Diena, kad mašīna pārspēja cilvēku domāšanā Mīlestība un citas barikādes

ASV politizētā tiesu sistēma

4 min lasīšanai
FOTO: OLIVIER DOULIERY/AFP

Ikvienam objektīvam ASV politiskās sistēmas vērotājam nākas aizdomāties, kāpēc laikā, kad ASV ir pasaulē augstākie Covid-19 nāves rādītāji un izpostīta ekonomika, ASV Senāta vairākuma līderis Mičs Makonels nedara neko citu, kā vien vienu pēc otra apstiprina aizejošā prezidenta Donalda Trampa izvirzītos kandidātus federālo tiesnešu amatiem. Tā ir dīvaina uzvedība.

ABONENTIEM ABONENTIEM

Tas izskaidrojams ar īpašo interešu lobiju, kas galvenokārt nenonāk sabiedrības uzmanības lokā. Tas ir politisks veidojums, kurš vairāku paaudžu garumā vajājis ASV tiesu sistēmu un ir apņēmies sagrābt tik daudz kontroles, cik vien var, kamēr vien var.

Taisnības labad jānorāda, ka Makonels nav vienīgais, kurš rīkojas dīvaini. 2016.gada rudenī republikāņi ieviesa ērtu "principu", ka Senātam vēlēšanu gadā nevajadzētu apstiprināt Augstākās tiesas tiesnešus, un bloķēja prezidenta Baraka Obamas izvirzīto kandidātu, augsti novērtēto Meriku Gārlendu. Senators Lindsijs Greiems par šo precedentu izteicās skaidri: "Ja prezidenta Trampa pēdējā gadā atbrīvosies vieta un priekšvēlēšanu laiks jau būs sācies, mēs gaidīsim līdz nākamajām vēlēšanām."

Lai saglabātu grāmatzīmi nepieciešams autorizēties
Ieiet
Jums vēl nav sava konta?
Izveido TVNET kontu