Saturs
Bizness
Klik
Navaļnijs pret Putinu jeb «Berlīnes pacients» pret «vectēvu bunkurā» Vecūkšņa pirmie soļi TikTok Opera, kafijas zagļi, slavenību harisma, blēdības un vīrs ar zirgu. Piparbodītes pārdevējas stāsti Viedokļi Tautas vāronis Valentīns “boikots” Jeremejevs (1) Donalda Trampa pēdējās dienas amatā jeb apvērsuma izgāšanās (1) Divi diskriminācijas veidi un likumu morāle: par Saeimas 14. janvāra balsojumu Latvijā Sprādziens Melnsila ielā: izdzīvojušajiem ir sava versija par notikušo Danas Reiznieces-Ozolas "dāmas gambīts" (1) Pasaulē Kāds ir Izraēlas vakcinācijas ātruma noslēpums? (1) Reģionam raksturīga garša vai negodīga komercprakse? Kā ES cīnās ar duālās pārtikas problēmu Atslābums Kataras krīzē – kas par to jāzina? Bizness Mazāk pārvietošanās un vairāk interneta jeb galvenās uzvedības tendences pandēmijas laikā Dzīve pēc "Brexit" jeb kādēļ Lielbritānijas aiziešana no ES ir svētība gan Eiropai, gan ASV Sports Jauni un karstgalvīgi – gatavi sisties līdz pēdējam Plēsnieks: Būtu traģiski, ja svarcelšanu izņemtu no olimpiskās programmas Sportistu klātbūtne barikādēs nostiprināja ticību un pārliecību klātesošajos Kultūra Visu laiku ir kāds bubulis. Tagad bubulis ir vakcīnas Zelezņevs: "Mani vecāki absolūti nezināja, ka es mācos par aktieri" Dzīvesstils Cēzars, Itālija, Amerika, Meksika. Kāds ir populāro Cēzara salātu izcelsmes stāsts? Vīra pieskārienu atraidīšana un jezga ap Ziemassvētku rotājumiem: Melānijas Trampas skaļākie skandāli Mercedes-Benz F 100 - auto, kas parādīja gaismu mūsdienu mersedesiem

Priekšnieka loma krīzes laikos un ko vēlas darbinieki no savas darbavietas

5 min lasīšanai
FOTO: Zane Bitere/LETA

Darba tirgus pandēmijas ietekmē ir būtiski mainījies. Attālinātais darbs un darbinieku drošība ir viens no faktoriem, kam šogad pievērsta paplašināta uzmanība darba devēju vidū. Plašāk par galvenajām tendencēm darba tirgū un to, ko vēlas no sava darba devēja redzēt darbinieki, intervijā portālam TVNET pastāstīja augstākā līmeņa personāla atlases uzņēmuma “Amrop” vadītāja Latvijā Aiga Ārste-Avotiņa.

ABONENTIEM ABONENTIEM

- Kā šajā laikā ir mainījies pieprasījums pēc darbaspēka, un kā mainījusies atalgojuma politika?

- Ir liela daļa uzņēmumu, kas ir iesaldējuši jaunu darbinieku pieņemšanu darbā. Šāda iesaldēšanas situācija ir vairāk skārusi ierindas darbiniekus, zemāka līmeņa vadītājus un ekspertus. Vadības līmeņa pozīcijās šī tendence nav tik izteikta, un tur tā aktivitāte noteikti saglabājas. Atkarībā no nozares, aptuveni 40% uzņēmumu ir atlaiduši darbiniekus un pārskatījuši slodzes.

Pirmkārt, tie, kas ir atlaiduši darbiniekus, ir atlaiduši tos strādājošos, kas uzrāda vājāku sniegumu vai nepievieno vērtību uzņēmumam. Zināmā mērā situācija ar ārkārtas situācijas pabalstiem vienai daļai uzņēmumu ir palīdzējusi izķepuroties, bet daļai uzņēmumu tas faktiski paildzina viņu nāvi.

Ja pavasarī tā situācija bija tāda, ka diezgan ātri ar šo krīzi tiksim galā, tad šobrīd daļa uzņēmumu saprot, ka tas nav divu mēnešu jautājums. Mūsuprāt, bezdarba līmenis noteikti pieaugs, it īpaši, salīdzinot, kāda reakcija bija pavasarī, un kāda tā ir tagad rudenī.

Lai saglabātu grāmatzīmi nepieciešams autorizēties
Ieiet
Jums vēl nav sava konta?
Izveido TVNET kontu