Saturs
Viedokļi
Klik
Fotostāsts ⟩ Geišu stāsts. Vai tiešām pandēmija iznīcinās geišu kultūru? Vīra pieskārienu atraidīšana un jezga ap Ziemassvētku rotājumiem: Melānijas Trampas skaļākie skandāli Navaļnija bezbailīgā atgriešanās Viedokļi Tautas vāronis Valentīns “boikots” Jeremejevs (1) Donalda Trampa pēdējās dienas amatā jeb apvērsuma izgāšanās (1) Divi diskriminācijas veidi un likumu morāle: par Saeimas 14. janvāra balsojumu Latvijā Sprādziens Melnsila ielā: izdzīvojušajiem ir sava versija par notikušo Danas Reiznieces-Ozolas "dāmas gambīts" (1) Pasaulē Navaļnija bezbailīgā atgriešanās Kāds ir Izraēlas vakcinācijas ātruma noslēpums? (1) Reģionam raksturīga garša vai negodīga komercprakse? Kā ES cīnās ar duālās pārtikas problēmu Bizness Mazāk pārvietošanās un vairāk interneta jeb galvenās uzvedības tendences pandēmijas laikā Dzīve pēc "Brexit" jeb kādēļ Lielbritānijas aiziešana no ES ir svētība gan Eiropai, gan ASV Sports Jauni un karstgalvīgi – gatavi sisties līdz pēdējam Plēsnieks: Būtu traģiski, ja svarcelšanu izņemtu no olimpiskās programmas Sportistu klātbūtne barikādēs nostiprināja ticību un pārliecību klātesošajos Kultūra Visu laiku ir kāds bubulis. Tagad bubulis ir vakcīnas Zelezņevs: "Mani vecāki absolūti nezināja, ka es mācos par aktieri" Dzīvesstils Fotostāsts ⟩ Geišu stāsts. Vai tiešām pandēmija iznīcinās geišu kultūru? Cēzars, Itālija, Amerika, Meksika. Kāds ir populāro Cēzara salātu izcelsmes stāsts? Vīra pieskārienu atraidīšana un jezga ap Ziemassvētku rotājumiem: Melānijas Trampas skaļākie skandāli

Kampjam, kamēr varam? Viedoklis par algu paaugstinājumu valdībai

5 min lasīšanai
Foto: Uzņēmēji un mākslinieki pie Saeimas protestē pret nodokļu izmaiņām FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Ar protestiem piketā pie Saeimas nama nesen pulcējās mākslinieki un uzņēmēji, kas iebilda pret paredzētajām nodokļu izmaiņām. Lozungs „Ko nenobeidz Covid, to nobeidz valdība“ un svilpieni vērsās pret varas stratēģiju pandēmijas apstākļos. Protams, pūļa niknumu izmantoja opozīcijas partija - stāvot fonā un krājot sev pūļa labvēlību nākamo vēlēšanu priekšvakarā. Taču situācija ir saspringta.

ABONENTIEM ABONENTIEM

Ar protestiem piketā pie Saeimas nama nesen pulcējās mākslinieki un uzņēmēji, kas iebilda pret paredzētajām nodokļu izmaiņām. Lozungs „Ko nenobeidz Covid, to nobeidz valdība“ un svilpieni vērsās pret varas stratēģiju pandēmijas apstākļos. Protams, pūļa niknumu izmantoja opozīcijas partija - stāvot fonā un krājot sev pūļa labvēlību nākamo vēlēšanu priekšvakarā. Taču situācija ir saspringta. Apjomīgu demonstrāciju Vecrīgā šobrīd nav (jo pandēmijas likums ierobežo protestētāju skaitu), taču publisko noskaņojumu tīmeklis demonstrē nepārprotami. Pāris dienas agrāk protestēja citu pašlaik „aizliegto profesiju“ cilvēki, kas galvenokārt bija sievietes un mammas. Paralēli šiem nemieriem kūsāja kaislības sociālajos medijos par deputātu atteikšanos paskaidrot savu lēmumu neiesaldēt augstāko amatpersonu algas tagad, kad vairumam jāmēģina izdzīvot slimības un samazinātu ienākumu situācijā. Kāpēc mūsu ievēlētie politiķi atļaujas būt ignoranti krīzes apstākļos? Vai to var izskaidrot ar „Lukašenko sindromu“, kad vara ļaunprātīgi izmanto aizlieguma apstākļus, kuros pūlis nedrīkst iet ielās un demonstrēt? Pa kluso izbīdot cauri sev un savējiem lielākas algas? Vai tas, ko novērojam, ir varas aklums, vai tomēr rīcība – kampjam, kamēr varam? Formāli var atrunāties dažādi, taču neglīti tas ir. Novērotais ir izaicinoši nekautrīga varas jeb valsts administrācijas provokācija pret nodokļu maksātājiem. Tas nozīmē, ka nemieru rudens 2020 ir iestājies un cilvēki vēlas protestēt. Ko šis laiks mums visiem atnesīs?

Lai saglabātu grāmatzīmi nepieciešams autorizēties
Ieiet
Jums vēl nav sava konta?
Izveido TVNET kontu