Saturs
Viedokļi
Klik
Navaļnijs pret Putinu jeb «Berlīnes pacients» pret «vectēvu bunkurā» Vecūkšņa pirmie soļi TikTok Opera, kafijas zagļi, slavenību harisma, blēdības un vīrs ar zirgu. Piparbodītes pārdevējas stāsti Viedokļi Tautas vāronis Valentīns “boikots” Jeremejevs (1) Donalda Trampa pēdējās dienas amatā jeb apvērsuma izgāšanās (1) Divi diskriminācijas veidi un likumu morāle: par Saeimas 14. janvāra balsojumu Latvijā Sprādziens Melnsila ielā: izdzīvojušajiem ir sava versija par notikušo Danas Reiznieces-Ozolas "dāmas gambīts" (1) Pasaulē Kāds ir Izraēlas vakcinācijas ātruma noslēpums? (1) Reģionam raksturīga garša vai negodīga komercprakse? Kā ES cīnās ar duālās pārtikas problēmu Atslābums Kataras krīzē – kas par to jāzina? Bizness Mazāk pārvietošanās un vairāk interneta jeb galvenās uzvedības tendences pandēmijas laikā Dzīve pēc "Brexit" jeb kādēļ Lielbritānijas aiziešana no ES ir svētība gan Eiropai, gan ASV Sports Jauni un karstgalvīgi – gatavi sisties līdz pēdējam Plēsnieks: Būtu traģiski, ja svarcelšanu izņemtu no olimpiskās programmas Sportistu klātbūtne barikādēs nostiprināja ticību un pārliecību klātesošajos Kultūra Visu laiku ir kāds bubulis. Tagad bubulis ir vakcīnas Zelezņevs: "Mani vecāki absolūti nezināja, ka es mācos par aktieri" Dzīvesstils Mercedes-Benz F 100 - auto, kas parādīja gaismu mūsdienu mersedesiem Diena, kad mašīna pārspēja cilvēku domāšanā Mīlestība un citas barikādes

2020.gadā lielo lozi izvilkusi Ķīna

3 min lasīšanai
FOTO: AP/Scanpix

Vēstures grāmatās 2020.gads būs aprakstīts kā lielās Covid-19 pandēmijas gads. Un to atcerēsies arī kā gadu, kad ASV prezidenta Donalda Trampa briesmīgajai prezidentūrai pienāca gals. Abas epizodes ir savstarpēji saistītas un atstās paliekošas pēdas, daļēji tāpēc, ka tās notiek globālo pārmaiņu posmā no ASV dominances 20.gadsimtā uz 21.gadsimtu, kurā dominē Ķīna.

ABONENTIEM ABONENTIEM

Uz šī fona 2020.gads Ķīnai bija ļoti veiksmīgs. Protams, tā neizskatījās gada sākumā, kad Uhaņas metropolē plosījās jaunais koronavīruss jeb SARS-CoV-2. Nopietnu Ķīnas amatpersonu pieļauto kļūdu dēļ uzliesmojums pārtapa pandēmijā, kas nogalinājusi gandrīz 1,5 miljonus cilvēku un apstādinājusi globālo ekonomiku. Gada sākumā izskatījās, ka Ķīnas centrālā valdība ir dziļas uzticības krīzes priekšā.

Covid-19 apvienojumā ar tirdzniecības karu ar ASV uz īsu brīdi nospieda valsti uz ceļiem.

Honkongas demokrātiskās kustības apspiešana, pielietojot spēku, ir vairojusi Rietumvalstu neuzticēšanos Ķīnas prezidentam Sji Dzjiņpinam. 

Lai saglabātu grāmatzīmi nepieciešams autorizēties
Ieiet
Jums vēl nav sava konta?
Izveido TVNET kontu