Rakstu sērijā "Neiespējami atkārtot?!" pirmie divi stāsti bija par rekordistiem Latvijas čempionātos - hokejā Helmutu Balderi un futbolā Viktoru Dobrecovu. Trešajā stāstā pārcēlāmies uz okeāna otru pusi, kur jau teju 60 gadus Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) vienā spēlē gūto punktu rekords pieder leģendārajam Viltam Čemberlenam.

ABONENTIEM ABONENTIEM

Vilts Čemberlens (dzimis 1936. gada 21. augustā Filadelfijā, Pensilvānijā - miris 1999. gada 12. oktobrī Belērā, Kalifornijā)

NBA spēlētāja karjera viņam sākās 23 gadu vecumā dzimtās pilsētas Filadelfijas "Warriors" komandā, kas tolaik bija bāzēta Austrumos, nevis kā mūsdienās Rietumu krastā Sanfrancisko.

Aptuveni 2,16 metrus garais un 110 kilogramus smagais centrs dominēja NBA jau savā pirmajā sezonā, kļūstot par 1960. gada labāko debitantu, un vienlaikus arī par sezonas MVP jeb vērtīgāko spēlētāju. Šo panākumu atkārtojis vienīgi Vess Anselds (Wes Unseld), kuram abas balvas izdevās iegūt 1969. gadā.

Čemberlens gribēja kļūt par profesionālu basketbolistu jau gadu ātrāk, taču NBA noteikumi toreiz nepieļāva līgā uzņemt tik jaunus spēlētājus. Leģendārais basketbolists pirms pēdējā mācību gada izstājās no Kanzasas Universitātes un pievienojās basketbola šovmeņiem "Harlem Globetrotters". 

1959. gadā "Harlem Globetrotters" ar savu šovu viesojās PSRS galvaspilsētā Maskavā, kas bija neparasts notikums, ņemot vērā tā laika politisko situāciju, jo bija Aukstais karš. Tiek lēsts, ka Čemberlens gadā nopelnīja aptuveni 50 000 ASV dolāru (pielīdzinot mūsdienām, apmēram 443 tūkstoši dolāru).