Saturs
Bizness
Klik
Fotostāsts ⟩ Geišu stāsts. Vai tiešām pandēmija iznīcinās geišu kultūru? Vīra pieskārienu atraidīšana un jezga ap Ziemassvētku rotājumiem: Melānijas Trampas skaļākie skandāli Navaļnija bezbailīgā atgriešanās Viedokļi Vecūkšņa pirmie soļi TikTok Tautas vāronis Valentīns “boikots” Jeremejevs (1) Donalda Trampa pēdējās dienas amatā jeb apvērsuma izgāšanās (1) Latvijā Sprādziens Melnsila ielā: izdzīvojušajiem ir sava versija par notikušo Danas Reiznieces-Ozolas "dāmas gambīts" (1) Pasaulē Navaļnijs pret Putinu jeb «Berlīnes pacients» pret «vectēvu bunkurā» Kāds ir Izraēlas vakcinācijas ātruma noslēpums? (1) Reģionam raksturīga garša vai negodīga komercprakse? Kā ES cīnās ar duālās pārtikas problēmu Bizness Mazāk pārvietošanās un vairāk interneta jeb galvenās uzvedības tendences pandēmijas laikā Dzīve pēc "Brexit" jeb kādēļ Lielbritānijas aiziešana no ES ir svētība gan Eiropai, gan ASV Sports Jauni un karstgalvīgi – gatavi sisties līdz pēdējam Plēsnieks: Būtu traģiski, ja svarcelšanu izņemtu no olimpiskās programmas Sportistu klātbūtne barikādēs nostiprināja ticību un pārliecību klātesošajos Kultūra Visu laiku ir kāds bubulis. Tagad bubulis ir vakcīnas Zelezņevs: "Mani vecāki absolūti nezināja, ka es mācos par aktieri" Dzīvesstils Cēzars, Itālija, Amerika, Meksika. Kāds ir populāro Cēzara salātu izcelsmes stāsts? Opera, kafijas zagļi, slavenību harisma, blēdības un vīrs ar zirgu. Piparbodītes pārdevējas stāsti Mercedes-Benz F 100 - auto, kas parādīja gaismu mūsdienu mersedesiem

Iemesli, kādēļ tehnoloģiju uzņēmumi masveidā pamet Silīcija ieleju

4 min lasīšanai
"Hewlet Packard Enterprise" logo. Šis uzņēmums ir viens no tiem, kas pameta Silīcija ieleju FOTO: AFP / Scanpix

Jo vairāk cilvēku ir spiesti strādāt attālināti, jo vairāk Covid-19 pandēmijas dēļ tiek izjustas dažādas problēmas, piemēram, attiecībā uz nodokļu un regulu politiku. Tieši tāpēc Kalifornijā esošās kompānijas izjūt pārlieku lielus šķēršļus savai darbībai un štata varasiestādēm nu jādomā, kā apturēt tehnoloģiju uzņēmumu masveida aizplūšanu.

ABONENTIEM ABONENTIEM

Ekonomikas apskatnieki šo fenomenu bija pamanījuši jau labu laiku iepriekš. Tā, piemēram, Stenfordas universitātes atbalstītāju vidū ir cilvēki, kuri iepriekš ir strādājuši Kalifornijā, taču tagad viņi darbojas Dalasā vai citās Teksasas pilsētās.

Tam ir arī nozīmīgs skaidrojums – štata līmenī noteiktie nodokļi. Kalifornijā personīgo ienākumu nodoklis ir 13,3%. Savukārt Teksasā šāda nodokļa nav. Piemēram, uzņēmumiem Kalifornijā ir noteikts 8,84% liels nodoklis. Teksasā šāda nodokļa nav, taču ir franšīzes nodoklis, kas vidēji ir 1% un tiek aprēķināts no faktiskajiem ienākumiem. Galu galā – Kalifornijā ir 7,25% pārdošanas nodoklis, kas Teksasā ir par vienu procentu zemāks.

Lai arī Kalifornijā vidējais nekustamo īpašumu nodokļu slogs ir zemāks nekā Teksasā, atšķirības starp nekustamo īpašumu cenām ir jūtamas. Piemēram, īpašumu nodoklis Kalifornijā ir 1%, bet Teksasā – 1,9%. Ja, piemēram, īpašums maksā 450 000 dolāru, tad īpašuma nodoklis ir 4500 dolāru gadā, bet Teksasā tas ir teju trīs tūkstošus dolāru augstāks. Bet – šajā štatā nekustamie īpašumi ir vairāk nekā divas reizes lētāki nekā Kalifornijā.

Lai saglabātu grāmatzīmi nepieciešams autorizēties
Ieiet
Jums vēl nav sava konta?
Izveido TVNET kontu