Mana ģimene ir īstāka par tavējo
Foto: TVNET kolāža
Toms Lūsis
Mana ģimene ir īstāka par tavējo
Facebook LinkedIn Twitter Whatsapp
Comments 3

Nacionālās apvienības (NA) Saeimas deputāts Jānis Dombrava decembra sākumā solīja, ka viņa partija nāks klajā ar likumdošanas iniciatīvām, kas “lielā mērā labos Satversmes tiesas kļūdas”. Tāpat viņš arī informēja, ka juristi intensīvi strādā, lai piedāvātu precīzāku formulējumu.

Jāteic, ka situācija, kurā kāda partija vienpersoniski ņemas apšaubīt Satversmes tiesas spriedumus un nebūtisku uzskatu nesakritības dēļ ir gatava grozīt Satversmi, ir, pats mazākais, amizanta. Varētu teikt, ka NA saprot Latvijas Republikas pamatlikumu labāk par Satversmes tiesu, gluži kā pašmāju katoļu mācītāji zina, ko vēlas pateikt Romas pāvests, labāk par viņu pašu. Ja katra politiskā partija sāktu Satversmi pielāgot savām interesītēm un vēlmītēm, tad mani ļoti interesē, kādus labojumus piedāvātu veikt partija Saskaņa. 

Mēnesi vēlāk NA beidzot nāca klajā ar paveikto. Līdz šim Satversmes 110. pants skanēja šādi:

“Valsts aizsargā un atbalsta laulību – savienību starp vīrieti un sievieti, ģimeni, vecāku un bērna tiesības. Valsts īpaši palīdz bērniem invalīdiem, bērniem, kas palikuši bez vecāku gādības vai cietuši no varmācības.”

NA juristi, mēnesi intensīvi strādājot, nolēmuši to izteikt šādā redakcijā:

“Valsts aizsargā un atbalsta laulību – savienību starp vīrieti un sievieti, ģimeni, kas balstīta laulībā, asinsradniecībā vai adopcijā, vecāku un bērna tiesības, ieskaitot tiesības augt ģimenē, kuras pamatu veido māte (sieviete) un tēvs (vīrietis).

Valsts īpaši palīdz bērniem invalīdiem, bērniem, kas palikuši bez vecāku gādības vai cietuši no varmācības.”

Vai iepriekš jau minēju, ka šīs iespaidīgās izmaiņas prasīja mēnesi intensīva NA juristu darba?

Tēmas
Uz augšu