Saturs
Bizness
Klik
Navaļnijs pret Putinu jeb «Berlīnes pacients» pret «vectēvu bunkurā» Vecūkšņa pirmie soļi TikTok Opera, kafijas zagļi, slavenību harisma, blēdības un vīrs ar zirgu. Piparbodītes pārdevējas stāsti Viedokļi Tautas vāronis Valentīns “boikots” Jeremejevs (1) Donalda Trampa pēdējās dienas amatā jeb apvērsuma izgāšanās (1) Divi diskriminācijas veidi un likumu morāle: par Saeimas 14. janvāra balsojumu Latvijā Sprādziens Melnsila ielā: izdzīvojušajiem ir sava versija par notikušo Danas Reiznieces-Ozolas "dāmas gambīts" (1) Pasaulē Kāds ir Izraēlas vakcinācijas ātruma noslēpums? (1) Reģionam raksturīga garša vai negodīga komercprakse? Kā ES cīnās ar duālās pārtikas problēmu Atslābums Kataras krīzē – kas par to jāzina? Bizness Mazāk pārvietošanās un vairāk interneta jeb galvenās uzvedības tendences pandēmijas laikā Dzīve pēc "Brexit" jeb kādēļ Lielbritānijas aiziešana no ES ir svētība gan Eiropai, gan ASV Sports Jauni un karstgalvīgi – gatavi sisties līdz pēdējam Plēsnieks: Būtu traģiski, ja svarcelšanu izņemtu no olimpiskās programmas Sportistu klātbūtne barikādēs nostiprināja ticību un pārliecību klātesošajos Kultūra Visu laiku ir kāds bubulis. Tagad bubulis ir vakcīnas Zelezņevs: "Mani vecāki absolūti nezināja, ka es mācos par aktieri" Dzīvesstils Mercedes-Benz F 100 - auto, kas parādīja gaismu mūsdienu mersedesiem Diena, kad mašīna pārspēja cilvēku domāšanā Mīlestība un citas barikādes

Nauda runā ⟩ Vakcinējoties riski ir desmitiem, pat simtiem reižu mazāki nekā nevakcinējoties

9 min lasīšanai
FOTO: Publicitātes foto

Kalendārā gads ir mainījies, taču problēmas ir palikušas iepriekšējās. Ar pandēmiju mums nāksies saskarties vēl kādu laiku. Lai arī vakcīna pret Covid-19 ir pieejama un ir arī sākusies vakcinācija, šajā jomā neiet tik gludi, cik gribētos. Arņa Saukas vadītajā raidījumā “Nauda runā” ķīmiķis un zinātnieks Ivars Kalviņš un uzņēmējs Jānis Ošlejs runā par to, kā labāk pārvarēt radušos situāciju.

ABONENTIEM ABONENTIEM

“Latvijas publiskajā telpā pārāk daudz cenšamies procesus pasniegt pārāk gludi un skaisti. Tad cilvēki skatās un domā, ka viss izskatās pārāk gludi, jo dzīvē tā nemēdz būt. Lai paaugstinātu varbūtību, ka cilvēki uzticas vakcinācijas procesam, ir jārosina diskusija, kurā atklāti runā par priekšrocībām un trūkumiem. Varbūt tad cilvēkiem būs vairāk iespēju izsvērt un apzināties, ka varbūt vakcinējoties būs vairāk ieguvumu nekā zaudējumu,” saka uzņēmējs Jānis Ošlejs.

Ivars Kalviņš piebilst, ka šādas diskusijas Latvijā nav bijušas. Zinātņu akadēmijā ir bijušas vairākas sēdes par to, kā attīstīsies situācija ar vakcīnām, taču interese par tām ir bijusi ļoti neliela. Tāpēc Zinātņu akadēmija skatīsies uz lietām, kas izraisa šīs pārdomas.

“Man, līdzīgi kā Ošleja kungam, šī medainā mērce arī nepatīk, jo tā izraisa šaubas. Mums ir jāsaka, kā ir! Nav ko brīnīties, ka ražotājs raksta par to, ka neuzņemas atbildību par blaknēm, ko vakcīna rada. Bet arī vakcīnas reģistrācija ir paredzēta lietošanai krīzes situācijā. Mēs esam spiesti ilgtermiņa pētījumus neveikt un veikt tos paralēli tam, kad cilvēki tiek vakcinēti. Ir skaidrs, ka smaga slimības gaita vakcinētajiem būs daudz retāk, un nāves gadījumu skaits būs vēl mazāks,” saka Kalviņš.

Lai saglabātu grāmatzīmi nepieciešams autorizēties
Ieiet
Jums vēl nav sava konta?
Izveido TVNET kontu