Lai saglabātu grāmatzīmi nepieciešams autorizēties TVNET
Ieiet
Jums vēl nav sava konta?
Izveido TVNET kontu

Nauda runā ⟩ Rīga līdz šim nav īpaši centusies piesaistīt investīcijas mājokļu jomā

FOTO: Ekrānuzņēmums no raidījuma "Nauda runā"

Vairāk nekā 100 dienas Rīga pavadījusi jaunā mēra Mārtiņa Staķa (AP) vadībā. Par to, kādi ir Rīgas mēra plāni galvaspilsētas attīstībai, kā tikt galā ar korupcijas ēnu un kāpēc svarīgi piesaistīt investīcijas, raidījumā “Nauda runā” pastāstīja Staķis.

ABONENTIEM ABONENTIEM

Gan darbaspēka pieejamība, kas ir problēma, gan arī Covid-19 ietekme, kad cilvēkiem nepieciešams pārkvalificēties, ir būtiski jautājumi, kas skar strādājošos un uzņēmumus ne tikai Rīgā, bet arī visā Latvijā.

Staķis skaidro, ka šeit būtiski ir runāt par mājokļu pieejamību, jo ir svarīgi, lai speciālistiem mājoklis būtu par saprātīgu un pieejamu cenu. Rīgas domes darbinieku kontekstā svarīgi runāt par to, ka pašvaldība apmaksā izglītību, un pēc tam darbinieks atmaksā šo studiju kredītu, strādājot nozarē, kur trūkst darbinieku. Vēl būtisks virziens – veidot tehnoloģiju augstskolu, kur dome būtu  sadarbības partnere, nodrošinot telpas. Tāpat ir dažādas programmas, atbalstot darbiniekus.

“Mūs iedvesmo Helsinku modelis, kad pašvaldība mājsēdes laikā izveidojusi bezmaksas attālinātos kursus, pēc kuriem cilvēks saņem sertifikātu un ir gatavs strādāt jau citā profesijā. Šogad pilotveidā pamēģināsim Rīgā. Tas ir viens virziens, kurā pašvaldība varētu doties, lai palīdzētu iedzīvotājiem,” saka Staķis