Slepkavošana kā nedziedināma slimība: Latvijas maniaki
Staņislavs Rogaļovs (filma ''Maniaks''), Nikolajs Zikovs, Kaspars Petrovs Foto: Agnese Gulbe/LETA, Ieva Čīka/LETA, Edijs Pālens/LETA, Shutterstock, Filma ''Maniaks.'' Kolāža: TVNET
Evija Hauka
, Nacionālo ziņu nodaļas žurnāliste
Slepkavošana kā nedziedināma slimība: Latvijas maniaki
Facebook LinkedIn Twitter Whatsapp
Comments 1

Jaunā tūkstošgade Latvijai atnesa ne tikai integrāciju Eiropas kopējā saimē, bet arī cietsirdīgas un bezjēdzīgas slepkavības, kas šokēja sabiedrību, un lielāko sērijveida slepkavu valsts vēsturē. 

Iepriekš par lielāko sērijveida slepkavu-maniaku Latvijas vēsturē tika uzskatīts Staņislavs Rogaļevs, kas izvaroja un slepkavoja 20. gadsimta 80. gados, bet pēc 40 gadiem viņu pārspēja teju 20 gadu slieksni pārkāpis jaunietis no Grobiņas daudzbērnu ģimenes, vārdā Kaspars Petrovs. “Kad Petrovs sāka stāstīt, ko un kā izdarījis, policijas darbiniekiem, kas to fiksēja, bija grūti noticēt teiktajam," stāsta Rīgas Stradiņa universitātes Juridiskās fakultātes dekāns, profesors, kriminologs Andrejs Vilks. Pēdējā informācija liecina, ka ieslodzījumā Petrovs raksta memuārus un sapņo, ka par viņa noziedzīgajām gaitām varētu tikt uzņemta filma.

Tēmas
Uz augšu