Kolēģi jau iepriekš bija rakstījuši par kādu amizantu atgadījumu ar bijušā valsts prezidenta Gunta Ulmaņa jaunā auto iegādi. Proti – ir aizdomas, ka iepirkums bijušā politiķa spēkratam veidots tā, lai tam varētu atbilst tikai viena vienīga jau iepriekš nolūkota un iekārota automašīna.

ABONENTIEM ABONENTIEM

Konkrētā iepirkuma kontekstā gan korekti smalkjūtīgais vārds “aizdomas” ir daudz smieklīgāks par lielu daļu no stand-up komēdijām, ko pēdējā laikā esmu redzējis. Iepirkumā bija norādīta pat tik specifiska nianse kā vienīgais pieļaujamais automašīnas garums: 4,8-4,9 metri. 

Saprotams, ka 4,79 metrus garš automobilis nekādi neatbilstu bijušā prezidenta vajadzībām un smagi iedragātu viņa prestižu sabiedrībā. Iespējams, sieva teiktu, ka tas ir pārāk īss. Turklāt normāls cilvēks tik īsā mašīnā nemaz nevar iesēsties. Savukārt piecus metrus garu auto Guntis droši vien neprastu atpakaļgaitā noparkot, jo tas būtu par lielu. Tā nu sagadījās, ka iepirkumā norādītajai specifikācijai atbilda tikai viens pats auto. Pilnīgi nejauša sakritība.

Tomēr vēl interesantākas par veiksmīgo auto piemeklēšanu ir tā izmaksas.