Drīz būs pagājis jau apaļš gads kopš pandēmijas pirmā uzliesmojuma Latvijā, un cilvēki, kas pedantiski ievērojuši visus valsts noteiktos ierobežojumus, sāk izdegt. Tā vietā, lai tuneļa galā iedegtu gaismu un dotu signālus, ka reiz šis viss tiešām beigsies, valdība sāk vakcinēt izredzētas amatpersonas.

ABONENTIEM ABONENTIEM

Tas tiek pamatots ar “nacionālās drošības un valsts pamatfunkciju nepārtrauktības nodrošināšanu”. Tādējādi būtībā tiek apstiprināts, ka visu šo gadu valsts pamatfunkcijas netika nodrošinātas. Un to var just. Kamēr visa pārējā Latvija un pasaule spēj savu darbu veikt attālināti (protams, runājot tikai par tām darbības jomām, kurās šāda iespēja pastāv), augstākās amatpersonas acīmredzot vairs nespēj to pilnvērtīgi paveikt, neielūkojoties viens otra acīs. 

Šis bija brīdis, kurā no valdības ļoti vēlējos sagaidīt priekšzīmi – “mēs esam tādās pašās pozīcijās kā visi pārējie, šī krīze mums jāpārvar kopā”. Tā vietā valdība nolēma parādīt, ka daži cilvēki tomēr ir privileģētāki par pārējiem. Viņi vienkārši ir svarīgāki par ārstiem, skolu un bērnudārzu pedagogiem, policistiem, ugunsdzēsējiem un visiem pārējiem. Tā, lūk.

Nelielais amatpersonu loks, kurām šobrīd tiek dota iespēja vakcinēties, esot stingri izvērtēts, ņemot vērā viņu pienākumus un lomu valsts procesu vadībā. Tiešām? Vakcīnas saņēma, piemēram, divas Saeimas priekšsēdētājas biedres.