Tavs viedoklis nav viedoklis. Salauztā loģika, naida runa, homofobija un radikālas sniegpārsliņas
Foto: TVNET kolāža
Toms Lūsis
Tavs viedoklis nav viedoklis. Salauztā loģika, naida runa, homofobija un radikālas sniegpārsliņas
Facebook LinkedIn Twitter Whatsapp
Comments 11

Aizvadītajā nedēļā pašmāju internetu sašvunkāja vietējās influenceres Elīnas Didrihsones izteikumi par homoseksuāliem cilvēkiem. Ar pāris neveiklām frāzēm bija pietiekami, lai vietējā dīķī sāktos iespaidīga sūduvētra, kas tā īsti nav pierimusi vēl šobrīd. Interesanti, ka teju vai visas iesaistītās puses izcēlās ar savdabīgām argumentācijas kļūdām.

Tātad, viss sākās, kad uz jautājumu par attieksmi pret homoseksuāliem cilvēkiem influencere atbildēja: "Šī tēma priekš manis ir kategoriski nepieņemama. Es viņu nesaprotu, es viņu nekad nesapratīšu, un es viņu nekad neatbalstīšu. Esmu kategoriski pret – tā dievs nav radījis mūs.”

Tā kā sekošana instagram zvaigznēm nav manu ikdienas prioritāšu sarakstā, vispirms noskaidroju, kas ir Didrihsone. Tā ir kāda jauna sieviete, kurai ir savs apģērbu veikals (šķiet, tajā ar Latvijas biznesam raksturīgu uzcenojumu tiek tirgoti aliexpress iegādāti apģērbi) un ar dārgām balvām konkursiņos uzpumpēts sekotāju skaits instagramā. Spriežot pēc bildēm, Elīna nav bijusi līdz galam apmierināta arī ar to, kādu dievs radījis viņas pašas seju, bet ne par to šoreiz stāsts.

Ir 2021. gads, un nav grūti uzminēt, ka, pazīstamam cilvēkam publiski paužot senila smārda pilnus uzskatus, internets to neuzņems ar aplausiem. Likumsakarīgi – sociālo tīklu lietotāji sāka kaislīgu uzbrukumu nabaga botoksa princesei. 

Sākās ellīgs sliktas argumentācijas virpulis. Tika piesaukta naida runa, homofobija, diskriminācija, mobings un atcelšanas kultūra (cancel culture).

Tēmas
Uz augšu