Sestdienas bieži vien izmantoju, lai tiktos ar cilvēkiem. Tā es regulāri satieku savus radus un draugus. Dažkārt es sestdienas izmantoju, lai aizbrauktu pie vecākiem uz Skulti vai pie draugiem uz Ogri, tāpēc šoreiz aizlidoju uz Šveici.

ABONENTIEM ABONENTIEM

Kā jau ierasts, nedēļas nogalēs man vienmēr ir līdzi vairāki tūkstoši eiro skaidrā naudā, tāpēc loģiski, ka nolēmu iegādāties 11 tūkstošus dārgu Rolex rokaspulksteni. Jā, tā ir teju vai puse no manas gada algas, bet reizēm vajag sevi palutināt. 

Un jā – roleksu var nopirkt arī Latvijā, bet, tā kā pilnīgi nejauši biju aizlaidis uz Šveici, nolēmu iepirkties tur. Par pulksteni samaksāju pusi skaidrā naudā, pusi ar sievas karti un pusi ar savu karti. Kā zināms, Šveices Rolex veikalos katru no trim pusēm var apmaksāt citā veidā un pilnīgi brīvi ļauj norēķināties arī ar sev nepiederošām bankas kartēm. Iepriekš šis pirkums nebija plānots, tāpēc labi, ka nejauši biju paņēmis līdzi kaudzi skaidras naudas un sievas bankas karti.

Pametot valsti, protams, izmantoju iespēju saņemt par preci samaksāto pievienotās vērtības nodokli. Jo – kāpēc gan ne?

Man ir maģistra grāds Muitas un nodokļu administrēšanā, tāpēc mani noteikti var uzskatīt par zinošu muitas un deklarēšanas jautājumos. Tomēr pulksteni deklarēt Polijā piemirsu. Vienkārši izkrita no prāta, ka Šveice nav Eiropas Savienības dalībvalsts. Kam gan tā negadās? Pilnīgi nejauši.