Fotostāsts ⟩ Vai spētu atpazīt riekstus to dabīgajā vidē?
Iztēlojies 300 gadus vecu koku, kura grumbuļainie zari ir noklāti ar laša krāsas pākstu kopām, kas grezni izslējies tuksnešainā vidē. Pistāciju koki ir ļoti vērtīgi, tiek uzskatīts, ka tie radušies Tuvajos Austrumos, bet ceļojot, izplatījušies arī uz citām zemēm. Foto: Shutterstock
Receptes.lv
Facebook LinkedIn X Whatsapp
Comments

Varētu padomāt - kā gan var mainīties rieksti? Izrādās var, un pat ļoti! Savā dabīgajā vidē augot, vairums izskatās pavisam citādāk, nekā esam ieraduši tos redzēt brīdī, kad liekam uz kārā zoba. Apskatīsim, kā iecienīti rieksti izskatās augšanas procesā.

Pūkainas, kā sulīgs auglis, mandeles sāk savu dzīvi maskējoties. Kokā karājoties vēl nenobriedušas, mandeles izskatās līdzīgas aprikozēm. Nezinātājs nekad nenojaustu, ka vidū slēpjas tik populārs rieksts.
Pūkainas, kā sulīgs auglis, mandeles sāk savu dzīvi maskējoties. Kokā karājoties vēl nenobriedušas, mandeles izskatās līdzīgas aprikozēm. Nezinātājs nekad nenojaustu, ka vidū slēpjas tik populārs rieksts. Foto: Shutterstock

​Pūkainie bumbuļi nobriest visu pavasari un vasaru, kļūst tumšāki un atveras, vēl atrodoties zarā, atklājot skaisto mandeli iekšpusē. Turpinot žūt, tie kļūst salmu dzelteni un pilnībā atveras rudenī, kad mandeles ir gatavas novākšanai. ASV, kur Kalifornijas Vidusjūras tipa klimatā tiek audzēti 80 procenti pasaules mandeļu, tās nokrata no kokiem un atstāj uz zemes no nedēļas līdz 10 dienām, lai kārtīgi izžūtu.

Facebook LinkedIn X Whatsapp
Comments

Tēmas

Uz augšu