Pakistānas "Taliban" briesmonis
Foto: EPA/SAYED MUSTAFA, zef art/Shutterstock, Ekrānuzņēmums. Kolāža: TVNET
Pakistānas "Taliban" briesmonis
Facebook LinkedIn Twitter Whatsapp
Comments 2

Islāmistu grupējumam “Taliban” atjaunojot zaudēto varenību un sākot ceļu pretī varas atgūšanai Afganistānā, vienīgais ārējais ieguvējs šāda scenārija piepildīšanās gadījumā būs Pakistānas Starpdienestu izlūkošanas aģentūra (ISI). Tomēr ISI ļoti labi zina - problēma ar kaujinieku grupējumu izveidošanu un atbalstīšanu ir tā, ka tie ne vienmēr paliek to izveidotāju un sponsoru kontrolē.

Kādreizējais ietekmīgās aģentūras ISI vadītājs - ģenerālleitnants Hamids Guls - mīlēja lielīties, ka brīžos, kad tika rakstīta Afganistānas nesenāko laiku vēsture, ISI ar Amerikas palīdzību Afganistānā sakāva Padomju Savienību. Savukārt nākotnē, viņaprāt, vēsturnieki apgalvošot, ka ISI ar Amerikas palīdzību Afganistānā sakāva pašu Ameriku.

Gula dižošanās nav uzskatāma par bijušās militārpersonas tukšu runāšanu, kad pēc atvaļināšanās dienesta laiks tiek pārstāstīts kā diženāks, nekā tas bijis patiesībā. Gulam bija taisnība, kad viņš apgalvoja, ka tieši ISI taktika Afganistānas un Padomju Savienības karā atbalstīt kaujiniekus un teroristus, ko ar finansējumu un ieročiem apgādāja ASV, noveda pie tā, ka Padomju Savienība bija spiesta apkaunojoši aiziet no Afganistānas.

Tēmas
Uz augšu