Ļoti bagātais Krievijas bēglis
Foto: REUTERS/Sergei Karpukhin/File Photo, Ekrānuzņēmums/ALEKSEJS NIKOLSKIS / TASS; Google, Landsat / Copernicus, Vladimirkarp;Irina Rus/Shutterstock. Kolāža: TVNET
TVNET
Facebook LinkedIn X Whatsapp
Comments 1

Krievijas valsts naftas giganta “Rosņeftj” bijušā viceprezidenta Andreja Votinova advokāti Londonas tiesā 2018.gadā centās par viņu radīt iespaidu kā par cilvēku, kurš ir Krievijas “varas mašīnas” un konkrētāk “Rosņeftj” vadītāja Igora Sečina personīgas atriebības upuris. Tomēr Votinovs, bijušais virsnieks un uzņēmējs, kurš no nelielas naftas kompānijas vadītāja vietnieka uzkalpojās līdz varena valsts uzņēmuma varas virsotnēm, nekad nav bijis opozicionārs.

Kad Votinovs vēl strādāja “Rosņeftj”, par viņa biznesu, kas saistīts ar naudas saņemšanu no šī valsts uzņēmuma struktūrām, plaši rakstīja laikraksts “Vedomosti”. “Rosņeftj” toreiz uzsvēra, ka nekādu pretenziju pret Votinovu uzņēmumam neesot. Šādas pretenzijas parādījās pēc vairāk nekā gada, un viss, ko rakstīja mediji, izrādījās taisnība.

Tobrīd Votinovs jau bija no Krievijas aizbēdzis, bet Krievijas varas iestāžu centieni panākt viņa atgriešanos Krievijā izrādījās nesekmīgi. Viss noslēdzās ar lietu Londonas tiesā.

Facebook LinkedIn X Whatsapp
Comments 1

Tēmas

Uz augšu