Narcisi, psihopāti, sociopāti un visu veidu sadzīves varmākas jeb ļaudis ar „antisociāliem personības traucējumiem“ spēj un prot manipulēt ar apkārtējiem. Iespaidojot līdzcilvēkus un tos pakļaujot sev. Vainas pārlikšana uz otru cilvēku ir tipiska šādu ļaužu ikdienas varmācības pazīme. Taču tā nav vienīgā. Ir arī vēl citas. Kā otra cilvēka pakļaušanas un pazemošanas metodes atpazīt un neitralizēt? Psihologi Rebeka Brolīna un Sāra Berga piedāvā izmantot vairākus paņēmienus, lai izvairītos no „izliktajām lamatām“ un „izraktajām bedrēm“.

ABONENTIEM ABONENTIEM

Ļoti izplatīta dezinformācijas īpatnība ir informācijas apzināta noklusēšana. Ja viens  kolēģis nezina to, ko zina pārējie, tad šīs apstāklis var kļūt par viņa klupšanas akmeni un nostādīt neērtā situācijā. Informācijas nedošana palīdz padarīt otru cilvēku par nekompetentu muļķi vai sliktu darbinieku. Proti – visi zina, kas noticis, un ir jau reaģējuši. Viņi prot jaunajā situācijā rīkoties. Turpretī neinformētais cilvēks ir apjucis un nespēj orientēties. Šādos gadījumos (ja pamanāt, ka neesat informēts) lietišķi palūdziet apdomāšanās laiku un mēģiniet saprast, kas ar šādu manevru tiek organizēts. Vai esat izslēgti no priekšniekam vistuvāko darbinieku loka, vai pakļauti konkrētai apšaudei. Visbiežāk informācija tiek piegādāta elites pulciņam, un bez tās mēdz ciest cilvēki perifērijā. Piesaistiet šo cilvēkus sev un izveidojiet otro bloku, kas ir gatavi apspriest svarīgas tēmas un atbalstīt cits citu.

Cilvēki ar antisociāliem traucējumiem mēdz būt ārēji šarmantas personības, prasmīgi glaimotāji. Glaimošana un pielīšana palīdz viņiem emocionāli „uzpirkt“ ietekmīgas personas un, manipulējot ar to emocijām, iegūt sev konkrētu labumu kaujā pret kādu no aktuālajiem upuriem.