Karalienes Elizabetes II kauna traips jeb 60 gadus slēptās karalienes māsīcas
Foto: Ekrānšāviņš no video, Wikipedia, TVNET kolāža
Facebook LinkedIn X Whatsapp
Comments 1

1987. gadā britu žurnālisti nāca klajā ar ar sensacionālu informāciju - Lielbritānijas karalienei Elizabetei II ir tuvas radinieces, kuras gandrīz 60 gadus tikušas slēptas no sabiedrības acīm... Abas māsīcas, par kuru eksistenci nevienam nebija ne jausmas, savu pelēko dzīvi nodzīvojušas psihiatriskajā klīnikā. Nav jāpiebilst, ka šis fakts, kas met tumšu ēnu uz britu karaļnamu, tapa par īstu skandālu! Kas bija šīs māsīcas un kāpēc viss noticis tā, kā noticis? 

1981. gada 29. jūlijā Lielbritānijas karaliskajā ģimenē notika grandiozs notikums - kroņprincis Čārlzs apprecējās ar jauno Diānu Spenseri. Protams, kāzās bija viss angļu aristokrātijas zieds un neskaitāmi Vindzoru dzimtas pārstāvji. Kad pie Svētā Pāvila katedrāles piestāja karalienes Elizabetes II kariete, visi reportieri centās ķert labāko foto kadru. Elizabete II, kā vienmēr, ar cieņu un smaidu pagriezās pret žurnālistiem un pamāja ar roku foto un TV kameru objektīviem.

Tobrīd nepilnas stundas brauciena attālumā no katedrāles, psihiatriskās slimnīcas atpūtas telpā divas pusmūža sievietes zaļos slimnīcas halātiņos neatrāva acis no televizora ekrāna. Kolīdz tur parādījās karaliene, abas sāka neveikli vicināt rokas un mēģināja kaut ko pateikt. Vārdu vietā tika izdvestas tikai neskaidras skaņas, līdz abas sāka skaļi kliegt, līksmojot par slimnīcas televizorā redzamo.

Šāds skats nav nekas īpašs psihiatriskajās klīnikās, un tomēr uz abām sievietēm medicīnas iestādes personāls noskatījās ar skumjām.

"Es atceros, kā mēs ar kolēģi domājām: ja viss būtu noticis citādi, viņas, iespējams, būtu starp uzaicinātajiem grezno kāzu viesiem," izdevumā "Marie Clarie" atcerējās viena no psihiatriskās slimnīcas medmāsām Onella Braitvaite.

Nerisa un Ketrīna Bouzas-Laionas - karalienes mātes Elizabetes Bouzas-Laionas brāļameitas un Elizabetes II māsīcas. Tuvas radinieces, kurām bija tādas pašas tiesības apmeklēt karaliskās ģimenes pasākumus - no zirgu sacīkstēm Askotā un piknika Bekingemas pilī līdz pat Velsas prinča Čārlza un Diānas Spenseres kāzām. Tomēr viņas nekad tur netika ielūgtas, vēl vairāk, neviens par viņu eksistenci nezināja. Tikai daži psihiatriskās klīnikas medicīnas darbinieki un uz pirkstiem saskaitāmi karaliskās ģimenes pārstāvji.

Facebook LinkedIn X Whatsapp
Comments 1

Tēmas

Uz augšu