Eiropas sensācija 19. gadsimta nogalē – Monē dārzs
Foto: Wikimedia Commons
TVNET
Facebook LinkedIn Twitter Whatsapp
Comments

Slavenā impresionista Kloda Monē dārzs Živernī ir viens no apskates objektiem, kas noteikti jāredz ikvienam mākslas tīkotājam, kas apmeklē Franciju. Savā krāšņajā lolojumā mākslinieks bija pavadījis pēdējos četrdesmit savas dzīves gadus, rokot, stādot, ravējot un, protams, gleznojot!

Jaunībā Monē vienmēr patika būt brīvā dabā. Visu savu jaunību viņš bija pavadījis, pārvietojoties no pilsētas uz pilsētu gar Sēnu. Bet, lai kur viņš dzīvotu, viņš stādīja ziedus. Viņš attaisnoja savu apmātību ar dārza veidošanu ar to, ka puķes viņam kalpoja par priekšmetu, ko gleznot, kamēr viņš atradās telpās. Bet patiesībā viņa ziedi un aizraušanās ar dārzkopību viņu atbalstīja mākslinieciskās vilšanās un finansiālo grūtību laikā.

1883. gada maijā Monē un viņa ģimene pārcēlās uz Živernī, nelielu ciematu, kas atrodas apmēram 80 kilometrus uz rietumiem no Parīzes. Viņš īrēja lielu māju, kurai bija plašs dārzs ar ciprešu alejām un dažādiem augļu kokiem. Dārzam bija nepieciešama tūlītēja zaļo īkšķīšu palīdzība. Darba, lai to atdzīvinātu pēc Monē gaumes, bija daudz.

Ar ģimenes darbaroku palīdzību viņš to pārvērta no noplukušas lauksaimniecības zemes par ziedošu pasaku dārzu. Ap māju viņš sasēja savas iecienītākās viengadīgās puķes: magones, saulespuķes un nasturcijas. Pavasaros viņš sastādīja narcišu sīpolus, prīmulas un kazrozes. Ar draugu dārzkopībā Gustavu Keibotu, arī gleznotāju impresionistu, viņi apmainījās gan ar sēklām un spraudeņiem, gan padomiem un zināšanām par ziediem un dārzkopību.

Facebook LinkedIn Twitter Whatsapp
Comments
Tēmas
Uz augšu