"NATO 5. pants nav klišeja, tās ir garantijas – mēs esam drošībā"
Nedēļas fokusā
"Nedēļas fokusā" ar Mārtiņu Dauguli viesojas Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks drošības jautājumos un RSU lektors Mārtiņš Vargulis. Foto: Jānis Škapars/TVNET
TVNET
"NATO 5. pants nav klišeja, tās ir garantijas – mēs esam drošībā"
Facebook LinkedIn Twitter Whatsapp
Comments 4

Krievija sākusi karu ne tikai Ukrainā, bet arī pasaules informatīvajā telpā, saindējot informāciju un cilvēkus ar savu propagandu. Kā šajās trauksmainajās dienās domāt par karu, kā atfiltrēt būtisko no nebūtiskā, patiesību no meliem? Par to un citiem jautājumiem 4. marta raidījumā "Nedēļas fokusā" ar Mārtiņu Dauguli stāstīja Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks drošības jautājumos un Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) lektors Mārtiņš Vargulis.

Raidījumā viņi ne tikai pārrunāja to, kā vērtēt informāciju, bet arī diskutēja par karadarbību Ukrainā, miera sarunām, NATO iesaisti, kā arī Krievijas varas maiņu nākotnē.

"Tā arī ir. Mēs šobrīd esam drošībā. Tā nav klišeja. NATO 5. pants. Tās ir garantijas.

Ir ļoti grūti iedomāties, ka, ja Krievija šobrīd ir iesaistīta karadarbībā un tā izpleš savu karadarbību visā teritorijā, kur karo ar 40 miljonu iedzīvotāju valsti, ka tā atver otru fronti. Arī no militārās kalkulācijas tas būtu neprāts. Mēs, protams, neko nevaram izslēgt, bet tas būtu neprāts," norādīja Vargulis.

Tēmas
Uz augšu