Ogres vilciena demolēšana, salauzti likteņi un "perestroika". Vai viegli būt jaunam 2022. gadā?
Aina no Valmieras teātra izrādes "Mēs, roks, sekss un PSRS" Foto: Foto: Publicitātes foto
Antra Feldmane
, TVNET Planēta | Klik Apkārt pasaulei redaktore
Ogres vilciena demolēšana, salauzti likteņi un "perestroika". Vai viegli būt jaunam 2022. gadā?
Facebook LinkedIn Twitter Whatsapp
Comments

1986. gads. Ukrainā notiek viena no lielākajām cilvēces katastrofām mūsdienu vēsturē – uzsprāgst Černobiļas atomelektrostacija. Baltijas valstīs virmo “perestroikas” vēsmas. Ir jūtams, ka pavisam drīz pasaule nekad vairs nebūs tāda kā agrāk, pavisam drīz sabruks lielais “milzis” – PSRS. Tomēr 1986. gadā par to runā vēl tikai nedaudz, ar mājieniem un pusvārdos. Taču latviešu kinodokumentālista Jura Podnieka filmā “Vai viegli būt jaunam?” viņa 1986. gada varoņi ir jaunieši – tieši, atklāti, vēl nesabojāti ar kompromisiem un pasivitāti.

1986. gads. Ukrainā notiek viena no lielākajām cilvēces katastrofām mūsdienu vēsturē – uzsprāgst Černobiļas atomelektrostacija.

Baltijas valstīs virmo “perestroikas” vēsmas. Ir jūtams, ka pavisam drīz pasaule nekad vairs nebūs tāda kā agrāk, pavisam drīz sabruks lielais “milzis” – PSRS. Tomēr 1986. gadā par to runā vēl tikai nedaudz, ar mājieniem un pusvārdos.

Taču latviešu kinodokumentālista Jura Podnieka filmā “Vai viegli būt jaunam?” viņa 1986. gada varoņi ir jaunieši – tieši, atklāti, vēl nesabojāti ar kompromisiem un pasivitāti.

Šie jaunie cilvēki ir tik dažādi – jauna meitene, kurai tikko piedzimis bērns, puisis, kurš atgriezies no kara Afganistānā, jauns un cerīgs medicīnas students. Viņu vidū ir arī cilvēki, kurus tālaika sabiedrība vēlas neredzēt, – panki un no narkotikām atkarīgie, jauna meitene, kura mēģinājusi izdarīt pašnāvību, – viņi visi ir jāpāraudzina, jāsakārto atbilstoši ideoloģijai.

Tēmas
Uz augšu