Melngalvju orģijas, Vecrīgā iemūrētie, raganu svari un spitālīgo nams
Foto: Shutterstock
Melngalvju orģijas, Vecrīgā iemūrētie, raganu svari un spitālīgo nams
Facebook LinkedIn Twitter Whatsapp
Comments

Vecrīgas skaistums nav apstrīdams - piekritīsiet! Tā vienmēr cilvēkus valdzinājusi ar skaisto, smalko arhitektūru un romantiskajām ieliņām. Tomēr šoreiz nebūs stāsts par to, jo aicinām uzzināt tās tumšāko pusi, kas slēpj laupītu jaunavu godu, burvju lāstus, nevainīgas asinis, salauztas sirdis un arī ... sprandus.

Ekskursijā pa Vecrīgas noslēpumainajām vietām devāmies kopā ar Rīgas pilsētas sertificēto gidi Rutu Zimnohu. Tālāk aprakstītā informācija var būt daļēji patiesa vai tautas leģenda, tāpēc viss nav uzskatāms par vēsturiski baltu patiesību.

Melngalvju nama orģijas

Rīgas Melngalvju nams (vāciski Das Schwarzhäupterhaus) ir viena no krāšņākajām ēkām Rīgā, kas glabā unikālu vēsturisko mantojumu par leģendāro Melngalvju brālību un Rīgas vēsturi. Kas tad īsti bija šī brālība un kas notika greznajā ēkā pašā vecpilsētas sirdī?

"Melngalvju brālība bija bagātu jaunu un neprecētu tirgotāju apvienība. Vēl saka, ka viņi bija ārzemnieku brālība, kas nebija kļuvuši šeit par namniekiem. Katrā ziņā šī brālība aktīvi prata baudīt dzīvi, ar ko tad arī bijusi slavena," stāsta gide Ruta Zimnoha.

Dzīves baudīšana izpaudusies šādi. Sākotnē, Melngalvju brālība neesot bijusi piesaistīta pie konkrēta nama un tās pārstāvji dīkdienīgi ceļojuši no vienas Hanzas pilsētas uz otru. "Tiek runāts, ka tad viņi to darījuši tādā kā milzu zelta karietē vai pārvietojamā greznā mājā, kurā tikušas organizētas greznas sanākšanas un balles izredzētām personām," stāsta gide. "Ballē visiem stingri bijis noteikts ierasties maskās. Rīgas dāmas ļoti gaidījušas šos pasākumus un aizrautīgi tos apmeklējušas. Jebkura Rīgas dāma vēlējās draudzēties un izklaidēties kopā ar šiem pasauli redzējušiem jaunajiem vīriešiem."

Tieši maskas tad arī ir apstiprinājums tam, ka šie pasākumi bijuši īpaši bohēmiski un, iespējams, arī orģijām piepildīti. Ierodoties uz šādu sanākšanu maskā, tu savu personību un identitāti atstāj aiz durvīm un uzvedies pavisam citādi.

Tēmas
Uz augšu