Kopš kara sākuma Ukrainā Krievijā kļuvis vēl bīstamāk kritizēt valdošo varu, daudzi sportisti šo "bausli" nav atļāvušies pārkāpt un cenšas izvairīties no sarunām par Kremli. Vairākas šīs valsts sporta zvaigznes gan nav klusējušas un veltījušas kritiku Vladimira Putina zvērīgajam režīmam. Kas ir šie varoņi, kas nebaidās no ļaunā pavēlnieka?

ABONENTIEM ABONENTIEM

Virkne labāko Krievijas hokejistu, kā Aleksandrs Ovečkins, Jevgeņijs Malkins, nav kautrējušies vairāku gadu garumā mediju vidē paust atbalstu savas nācijas līderim. Otrs vislabāk pelnošais spēlētājs Nacionālajā hokeja līgā (NHL) jau pirms kara sākuma pauda radikāli pretēju viedokli par Putinu. Tas ir Ņujorkas "Rangers" komandas superzvaigzne Artemijs Panarins, kurš nav baidījies kritizēt Krievijas lāci. Bijušā Latvijas izlases galvenā trenera Oļega Znaroka znots jau 2019. gadā nebaidījās paust viedokli par dzimtenē valdošo situāciju. Viens no rezultatīvākajiem NHL spēlētājiem stundu ilgā intervijā "sports.ru" žurnālistam Aleksandram Golivinam nebaidījās izcelt trūkumus un valdošo haosu Krievijā.

"Lieta, kas mani sāpina visvairāk, ir fakts, ka Krievijā likumi nestrādā," sacīja "Rangers" vienības līderis. "Viss tiek cenzēts, nevar norādīt ne uz kādiem trūkumiem. Visu laiku tiek stāstīts, ka esam vieni pret pārējo pasauli." Panarins intervijā atzina, ka viņš iepriekš arī ir ticējis, ka Putins ir lielisks vadonis.

"Kāpēc es iepriekš paudu lepnumu par Putinu?"