Šlesers pielaiko "kažokus" jeb kas šobrīd modē populistiem?
Partijas "Latvija pirmajā vietā" līderis Ainārs Šlesers uzrunā klātesošos partijas organizētajā pasākumā par brīvprātīgu vakcināciju 11.novembra krastmalā. Foto: Sintija Zandersone/LETA
Juris Jurāns
, TVNET | KLIK žurnālists
Facebook LinkedIn Twitter Whatsapp
Comments

Pēc Krievijas sāktā kara Ukrainā atsevišķi politisko procesu novērotāji lēsa, ka tas stiprinās demokrātiskās vērtības citās Eiropas valstīs. Kopš kara sākuma ir pagājuši jau trīs mēneši, tomēr redzams, ka vairākās valstīs populistu partiju balsis kļūst arvien skaļākas un spēcīgākas. Kā ir mainījušās populisma izpausmes Eiropā un vai izmaiņas notikušas arī Latvijā?

Pēc jaunākajiem aptaujas datiem var redzēt, ka atbalsts partijai “Latvija pirmajā vietā” ir nedaudz pieaudzis, līdz ar to jādomā, ka dabisko ģimeņu vērtību aizstāvība ir īstais sauklis, ar kuru partija varētu startēt vēlēšanās. Karš un citas tēmas starp partijas publicētajiem materiāliem parādās vien ar gadījuma raksturu. Tas gan nenozīmē, ka par tām partija nerunā, gluži vienkārši – uzsvars tiek likts uz dabisko ģimeņu vērtībām. Tāpat dažādos kontekstos partijas publicētajos materiālos laiku pa laikam tiek pieminēta arī Ungārija un tās premjerministrs Viktors Orbāns.

Facebook LinkedIn Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Uz augšu