Izīrējot īstermiņā, var pelnīt divreiz vairāk: "airbnb fenomens" Latvijā
airbnb logo Foto: Shutterstock TVNET kolāža
Facebook LinkedIn Twitter Whatsapp
Comments

"Ja salīdzina, ko varētu paprasīt īrniekam, izīrējot ilgtermiņā, šeit es varu iegūt principā divreiz vairāk," tiešsaistes žurnālam KLIK stāsta Kaspars, kurš savu īpašumu izīrē ar platformas "airbnb" starpniecību. Par īstermiņa īres ietekmi uz kopējo īres tirgu Eiropas un citās valstīs tiek runāts jau ilgi: mākslīgi uzpūstas īres cenas, apdraudēti nabadzīgākie pilsētu iedzīvotāji un apgrūtināta ilgtermiņa īres mājokļa atrašana ir tikai dažas no problēmām, kuras var radīt tā dēvētais "airbnb fenomens". Vai un cik izteikti tas ir novērojams Latvijā?

Kaspars, kurš savu dzīvokli caur "airbnb" izīrēja vēl pirms Covid pandēmijas, stāsta, ka par labu īpašuma izīrēšanai caur "airbnb" nolemts, ņemot vērā paša pozitīvo pieredzi, ceļojot un izmantojot šo aplikāciju, kā arī izvērtējot potenciālos ienākumus.

"Ja salīdzina, ko varētu paprasīt īrniekam, izīrējot ilgtermiņā, šeit es varu iegūt principā divreiz vairāk," klāsta Kaspars. Īstermiņa izīrētājiem jārēķinās ar sezonalitātes ietekmi uz pieprasījumu. Kaspars norāda, ka pavasaris, vasara un rudens esot aktīvais periods, bet ziemas tiek aizvadītas diezgan mierīgi. Taču, ņemot vērā aktīvās sezonas laikā gūtos ienākumus, var arī atļauties, ka dzīvoklis stāv tukšs.

Savukārt Covid pandēmijas laikā īpašums ticis nodots ilgtermiņa īrei, jo nav bijis skaidrs, kā attīstīsies epidemioloģiskā situācija un cik ilgi būs spēkā dažādi ceļošanas un pulcēšanās ierobežojumi. Šogad līdz ar ierobežojumu atcelšanu īpašums atkal tiek piedāvāts īstermiņa īrei caur "airbnb". Kaspars apliecina, ka tiktāl pieprasījums esot ļoti labs.

Facebook LinkedIn Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Uz augšu