Pabriks par Valsts aizsardzības dienestu: Ne jau aiz labas dzīves nākam ar šo piedāvājumu
Aizsardzības ministrs Artis Pabriks uzrunā klātesošos jaunuzcelto kazarmu atklāšanas pasākumā Ādažu bāzē. Foto: Ieva Leiniša/LETA
TVNET
Pabriks par Valsts aizsardzības dienestu: Ne jau aiz labas dzīves nākam ar šo piedāvājumu
Facebook LinkedIn Twitter Whatsapp
Comments

5. jūlijā Aizsardzības ministrija paziņoja, ka tā sāk darbu pie Valsts aizsardzības dienesta pakāpeniskas ieviešanas Latvijā, kas paredz piecu gadu laikā izveidot sistēmu, kurā visi 18 līdz 27 gadus veci Latvijas pilsoņi, vīrieši, šajā pašā vecuma grupā varēs izvēlēties vienu no četriem dienesta veidiem: Valsts aizsardzības dienestu, Zemessardzi, vada komandiera kursu augstskolā vai alternatīvo dienestu - Iekšlietu ministrijas, Veselības, Labklājības ministrijas pārraudzītā jomā. Sievietes dienestam varēs pieteikties brīvprātīgi.

“Jebkurā gadījumā militārais dienests Latvijā būs. Jautājums ir - vai dienesta ieviešana netiks novilcināta, kā tas reizēm notiek ekonomikā vai citās jomās. Mēs nereti - arī šajā valdībā - baidāmies uzņemties atbildību, nespējam izšķirties, izšķiežot laiku debatēs un beigās attopoties pie sasistas siles,” tā Pabriks. “Es gribētu lūgt politisko spēkus nesasaistīt Valsts aizsardzības dienestu ar vēlēšanām. Vai svarīgu lēmumu paziņošanai mums būtu jāsagaida vēlēšanas? Un tad atkal gaidīt valdības izveidi, ministru “iešūpošanos” amatos? Valsts šo gaidīšanu nevar atļauties."

Tēmas
Uz augšu