Ekskluzīvi TVNET ⟩ Karot nē, kariķēt! Mākslinieks, kurš izņirdz Putinu turpat Kremļa pakājē
Foto: Shutterstock/Alekseja Iļjina karikatūra/TVNET kolāža
Luīze Lote Āboltiņa
Facebook LinkedIn Twitter Whatsapp
Comments

Rakstnieks Lions Feihtvangers reiz ir teicis, ka "māksla sākas tur, kur izziņa saplūst ar mīlestību vai naidu". Diemžēl šogad sakarā ar kara noziegumiem Ukrainā kā mediju vidē, tā arī mākslas telpā vairāk atbalsojas naids. Naidam, lai cik destruktīvs tas būtu, piemīt kaujinieciskums, kam piekrīt arī karikatūrists no Maskavas Aleksejs Iļjins: "Es zīmēju šīs karikatūras, jo vēlos sniegt savu mikroskopisko ieguldījumu labā uzvarā pār ļauno. Tas ir mans protests un mana pilsoniskā nostāja."

"Vai man ir bail? Jā, ir biedējoši domāt par iespēju nokļūt cietumā ar savu pašreizējo veselības stāvokli, bet nav iespējams palikt vienaldzīgam šo noziegumu priekšā, katram pret tiem ir jācīnās pēc savām iespējām," norāda Aleksejs, ar kuru TVNET saveda ļoti cienījamā pašmāju gleznotāja un grāmatu ilustrētāja Lilija Dinere.

Aleksejs Iļjins ir pabeidzis Stroganova Mākslas skolu (MVHPU) Maskavā. Viņš ir dizainers, gleznotājs, grafiķis un karikatūrists. Mākslas jomā viņš darbojies jau pirms PSRS un negurstoši to turpina darīt līdz šai dienai.

Facebook LinkedIn Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Uz augšu