Bertāna pārstāvētā "Mavericks" - NBA starpsezonas lielākā zaudētāja?
NBA zvaigzne Luka Dončičs Foto: AP/Scanpix
Facebook LinkedIn Twitter Whatsapp
Comments

Vasara jeb starpsezona ir laiks, kad Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubi var audzēt muskuļus gan burtiskā, gan pārnestā nozīmē: spēlētāji cilāt svarus, bet menedžments - komplektēt pēc iespējas spēcīgāku sastāvu. Latvijas basketbolista Dāvja Bertāna pārstāvētā Dalasas "Mavericks" komanda, iespējams, starpsezonā ir aizšāvusi garām jau vairākkārt...

"Mavericks" komandai iepriekšējā sezona bija labākā kopš 2011. gada, kad izdevās izcīnīt NBA čempionu titulu ar Dirku Novicki priekšgalā. Dalasa izslēgšanas spēļu turnīrā sasniedza Rietumu konferences finālu, kur atzina topošās čempiones Goldensteitas "Warriors" pārākumu, bet pa ceļam negaidīti pārspēja regulārā čempionāta labāko komandu Fīniksas "Suns". Teksasas štatā bāzētās komandas vadības darījumi šajā vasarā nav bijuši pārliecinoši, lai varētu droši apgalvot, ka vienības sastāvs starpsezonā kļuvis spēcīgāks.

Dalasas kluba neapšaubāms līderis ir Luka Dončičs, kuram pagājušajā sezonā teicami talkā nāca mazais un asais "nazītis" Džeilens Bransons (aptuveni 1,85 metrus garš). Izveicīgais kreilis karjeras ceturtajā NBA sezonā regulārajā čempionātā vidēji guva 16,3 punktus, kļūstot par vienības otro labāko spēlētāju pēc Kristapa Porziņģa aizmainīšanas uz Vašingtonas "Wizards". Sezonā saņemot tikai 1,8 miljonus ASV dolāru lielu algu, kas mūsdienās NBA ir niecīgi izdevumi,  Bransons ar uzviju atstrādāja debitanta līguma pēdējo gadu.

Facebook LinkedIn Twitter Whatsapp
Comments
Tēmas
Uz augšu