"Joprojām varu sevi pierādīt." Rolands Šmits par Latvijas izlasi, "Žalgiri" un NBA cerībām
Latvijas basketbolists Rolands Šmits Foto: Edijs Pālens/LETA
Facebook LinkedIn Twitter Whatsapp
Comments

11 gadus pavadījis Spānijā, piecus no tiem pārstāvot Eiropas basketbola grandu "Barcelona", nākamajā sezonā viens no Latvijas labākajiem basketbolistiem Rolands Šmits spēlēs Lietuvas flagmanī Kauņas "Žalgiris". 27 gadus vecais sportists ir pārliecināts, ka viņš vēl var daudz progresēt, tāpēc sapnis par Nacionālo basketbola asociāciju (NBA) atlētiskajam, atsperīgajam un 2,08 metrus garajam uzbrucējam vēl ir dzīvs. 

Pirmdien, 15. augustā, Latvijas izlase aizvadīja pirmo oficiālo treniņu, sākot gatavošanos 2023. gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra spēlēm 25. augustā mājās pret Turciju un 28. augustā izbraukumā pret Lielbritāniju. Pirms tam 19. augustā vēl paredzēta pārbaudes spēle "Arēnā Rīga" pret Igaunijas izlasi.

Valstsvienības sastāvā šobrīd ir NBA spēlētāji Kristaps Porziņģis un Dāvis Bertāns, kā arī Eirolīgā lielu pieredzi uzkrājušie Jānis Strēlnieks un Rolands Šmits. Šiem spēlētājiem sezonas laikā aizņemtības klubos dēļ iepriekš bieži nav bijušas iespējas palīdzēt izlasei. Tik spēcīgs sastāvs Latvijas izlasei ir pirmo reizi kopš 2017. gada Eiropas čempionāta.

Facebook LinkedIn Twitter Whatsapp
Comments
Tēmas
Uz augšu