(Ne)iecietība? Kāda ir mūsu attieksme pret LGBT+ kopienu un kāpēc

(Ne)tolerances zona
(Ne)iecietība? Kāda ir mūsu attieksme pret LGBT+ kopienu un kāpēc
Facebook LinkedIn Twitter Whatsapp
Comments 18
Foto: Felicija Vērzemniece/TVNET

Publiskajā telpā bieži tiek runāts par diskrimināciju un negatīvo attieksmi pret LGBT+ kopienas pārstāvjiem Latvijas sabiedrībā. Kā tas izpaužas? Kas ir šādas uzvedības iemesli? Kas jādara, lai uzlabotu situāciju? Un vai vispār mēs esam slikti noskaņoti pret LGBT+ cilvēkiem? Šie un citi jautājumi, kā arī atbildes uz tiem tiek apskatītas trešajā no četrām sērijām portāla TVNET projektā “(Ne)tolerances zona”.

Lai atbildētu uz lielāko daļu iepriekš minēto jautājumu, kulturologs Deniss Hanovs iesaka ieskatīties vēsturē. Daudzējādā ziņā tieši tur ir meklējami iemesli mūsu negatīvajai attieksmei pret LGBT+ kopienu. Viņš atgādina, ka jau pirms padomju okupācijas bija seši autoritārās varas gadi.

“Tā ir kultūra, kas pēc savas definīcijas ir vērsta uz ienaidnieka tēla veidošanu, kaut kādas slēgtas kopienas radīšanu, kurā it kā nepastāv ne sociālas, ne kultūras, ne politiskas atšķirības. Tāpēc principā Ulmaņa valdības retorika bija homofobiska, un tā pakāpeniski ieplūda padomju retorikā,” skaidro Hanovs.

Tēmas
Uz augšu