Baltkrievijas politieslodzītais, kurš sodīts par dejošanu: "Valsts ir iedzīta pilnīgās bailēs. Īpaši tāpēc, ka mūs okupējis krievu karaspēks."
Protesti Baltkrievijā. Foto: HannaLiubakova/Twitter
Elizabete Elīna Vizgunova-Vikmane
Facebook LinkedIn Twitter Whatsapp
Comments 7

Neaizmirstiet par baltkrievu tautu! Tāds ir izmisīgais Baltkrievijas cilvēktiesību organizāciju sauciens laikā, kad par Baltkrieviju dzirdam tikai kā par placdarmu Krievijas karam Ukrainā. Tomēr Baltkrievijā palikušos režīma oponentus par dalību protestos joprojām sit, tiesā un iesloga. Viena no bēdīgi slavenajām prāvām, par kuru sodu saņēmuši 130 cilvēki, ir t.s. "apļa dejas" lieta. Cilvēkus tajā soda par dejošanu. TVNET tiešsaistes portāls KLIK sarunājas ar politieslodzīto Iļju un aktīvisti Alīnu, kas sastapušies ar režīma brutalitāti.

2020. gada augustā Baltkrievija saņēma pastiprinātu pasaules uzmanību. Pēc kārtējām nozagtajām vēlēšanām diktatora Aleksandra Lukašenko režīms īstenoja neticami brutālu un vardarbīgu sabiedrības protestu apspiešanu. Protestu apmērs bija tik liels, ka daudzi starptautiskie novērotāji cerēja, ka Lukašenko šoreiz pie varas nenoturēsies. Tomēr šāds novērtējums bija kļūdains. Protestu rezultātā Lukašenko bija spiests vēl vairāk paļauties uz Vladimira Putina vadīto Krieviju, zaudējot jebkādas manevru spējas.

Savukārt kopš 2022. gada 10. februāra Baltkrieviju var uzskatīt par de facto okupētu valsti.

Facebook LinkedIn Twitter Whatsapp
Comments 7

Tēmas

Uz augšu