Vai pedagogu cīņa par algu pieaugumu ir galā?
Lai apturētu jaunā finansējuma sadales modeļa ieviešanu, pedagogu arodbiedrība piketē pie Saeimas Foto: Jānis Škapars/TVNET
Salvis Milts
Facebook LinkedIn X Whatsapp
Comments

16. septembra Ministru kabineta (MK) ārkārtas sēdē valdībai izdevās novērst paredzēto pedagogu streiku, panākot kompromisu ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) pārstāvjiem jautājumā par skolotāju algu palielināšanu un darba slodzes sabalansēšanu. Šāda vienošanās panākta tikai divas nedēļas pirms gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, kas norisināsies 1. oktobrī. Raugoties uz nākamās Saeimas un valdības sastāva potenciālajām izmaiņām, TVNET tiešsaistes žurnāls KLIK pēta pedagogu algu jautājuma potenciālo noturīgumu pēc 14. Saeimas vēlēšanām, aplūkojot, kā pedagogu algu jautājums atspoguļojas 14. Saeimas kandidātu partiju priekšvēlēšanu programmās.

Trīspusējo sarunu rezultāti

Valdības dialogs ar pedagogiem par algu palielināšanu un darba slodzes sabalansēšanu pēc ilgām diskusijām rezultējās 16. septembrī, līdz ar Izglītības un zinātnes ministrijas jauno piedāvājumu. Jaunais piedāvājums paredz vairākus punktus attiecībā uz pedagogu atalgojuma paaugstināšanu:

Facebook LinkedIn X Whatsapp
Comments

Tēmas

Uz augšu