Ar ko skaidrojams iespaidīgais elektroenerģijas cenu kritums?
Foto: Pexels
Māris Kūrēns
, TVNET Financenet | KLIK Bizness žurnālists
Ar ko skaidrojams iespaidīgais elektroenerģijas cenu kritums?
Facebook LinkedIn Twitter Whatsapp
Comments 1

Oktobrī vidējā elektroenerģijas cena Latvijā bija 189,28 eiro par megavatstundu, kas ir par 46% lētāk nekā septembrī, un par 59,5% lētāk nekā augustā, kad tika fiksēta rekordaugsta vidējā cena par elektroenerģiju, liecina biržas “Nord Pool” apkopotie dati.

Lai arī oktobra vidējā cena ir zemākā kopš maija (kad megavatstunda vidēji maksāja 164,20 eiro), pašreizējās cenas tāpat ir ievērojami augstākas nekā pirms gada. 2021. gada oktobrī vidēji megavatstunda maksāja 106,4 eiro, kas ir par 43% mazāk nekā šī gada oktobrī.

Raugoties nedēļu griezumā, pagājušajā nedēļā elektroenerģijas cena Latvijā vidēji bija 141,04 eiro par megavatstundu. Tas ir par gandrīz 25% mazāk nekā nedēļu iepriekš. Turklāt šī bija “lētākā nedēļa” kopš maija otrās nedēļas, kad vidējā elektroenerģijas cena bija 121,66 eiro par megavatstundu. Kopš maija trešās nedēļas elektroenerģijas cenas turpināja kāpt, līdz augusta pēdējā nedēļā sasniedza 521,49 eiro par megavatstundu. Kopš tā laika cena pakāpeniski kritusies, un pašlaik kritums sastāda teju 73%.

Kā tas maina situāciju ar elektrības rēķiniem?

Tēmas
Uz augšu