Valdības veidošana ⟩ Nesaskaņas par metodiku? Nē, drīzāk cīņa par varu!
"Apvienotais saraksts" pārstāvji - "Latvijas Reģionu apvienība" valdes priekšsēdētājs Edvards Smiltēns (no kreisās), Ministru prezidenta amata kandidāts Uldis Pīlēns un "Jaunā vienotība" pārstāvji - Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, Ministru prezidenta parlamentārā sekretāre Evika Siliņa un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikšanās laikā, kurā pārrunās jaunās valdības prioritātes un darāmos darbus 14. Saeimā. Foto: Evija Trifanova/LETA
Artūrs Bikovs
, TVNET | KLIK žurnālists
Facebook LinkedIn X Whatsapp
Comments 2

Teju pusotru mēnesi “Jaunā Vienotība” (JV), “Apvienotais saraksts” (AS) un Nacionālā apvienība (NA) nevar vienoties par jauno Ministru kabinetu. Vēl jo vairāk - nekas neliecina, ka tas izdosies līdz valsts svētkiem. Publiski par klupšanas akmeni nosauktas nesaskaņas par lietu kārtību šajā procesā. Novembra sākumā Krišjānis Kariņš (JV) piedāvāja partijām atbildības jomu sadalījumu. Un, ja Nacionālā apvienība tam ir piekritusi un gatava strādāt pie valdības deklarācijas tapšanas, tad “Apvienotā saraksta” pārstāvji uzskata, ka no sākuma jādefinē mērķi dažādās nozarēs un tikai pēc tam var runāt par “portfeļu” sadali. Ziņu portāla TVNET tiešsaistes žurnāls KLIK centās noskaidrot, vai ir citi iemesli, kāpēc partijas joprojām nevar nonākt pie risinājuma.

Lai gan organizatoriskais modelis var izskaidrot valdības izveides ieilgšanu, tas nav tik pārliecinošs kā politiskais. Par labu tam liecina vairāki fakti, sākot ar AS piedāvājumu vispirms definēt mērķus, darāmos darbus, pārnozaru jeb horizontālo atbildību, aptvert budžeta iespējas un tikai tad jau izdalīt portfeļus. Bez šiem priekšnosacījumiem partija riskē zaudēt varu četru gadu laikā.

Facebook LinkedIn X Whatsapp
Comments 2

Tēmas

Uz augšu