Padomi, kā Ziemassvētkos neuzdāvināt tuviniekiem administratīvo pārkāpumu
Foto: Pexels
Māris Kūrēns
, TVNET Financenet | KLIK Bizness žurnālists
Facebook LinkedIn Twitter Whatsapp
Comments

Tuvojas Ziemassvētki, kas tradicionāli ir dāvanu laiks. Daudziem cilvēkiem ir vēlme saņemt dāvanā kādu elektronisku ierīci, piemēram, mobilo tālruni vai kādu citu noderīgu ierīci. Radiofrekvenču pārvaldītājs Latvijā – VAS “Elektroniskie sakari” aicina iedzīvotājus pievērst uzmanību dažādām niansēm, lai dāvana neizvēršas nepatīkamās sekās, kas potenciāli pat var apgrūtināt saziņu ar dzīvībai svarīgiem dienestiem.

Ikdienā lietojot ierīces, kuras darbojas, izmantojot radiofrekvenču spektru, mums ikvienam ir risks nonākt nevēlamajā kategorijā kā lietotājiem, kuri rada traucējumus sakaru tīkliem. Tas nozīmē, ka šajā brīdī ir jāiesaistās “Elektroniskajiem sakariem”, kā speciālisti ar resursietilpīgu mēraparatūru arī nosaka, kā tiek traucēti sakari. Sakaru traucējumi var radīt zaudējumus un problēmas daudzās sfērās, piemēram, operatīvajiem dienestiem.

“Dažādas elektroniskās iekārtas ir iespējams iegādāties visā pasaulē, un tas arī rada zināmus riskus, ka iegādātā ierīce var radīt traucējumus radiofrekvenču tīklā. Tieši tāpēc cilvēkiem ir jāzina, kādas sekas var būt kaut kam, kas neatbilst konkrētiem likumdošanas aktiem,” sacīja VAS “Elektroniskie sakari” valdes priekšsēdētājs Jānis Bārda.

Ziemassvētkos populārs dāvanu veids ir dažādas elektroniskās iekārtas, un cilvēki nereti neaizdomājas par to, kas ir un kas nav uzskatāms par radioiekārtām. Tieši tās arī ir ar  lielāko potenciālo risku radīt traucējumus radiofrekvenču spektrā.

Facebook LinkedIn Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Uz augšu