Ķīnas ekonomikas atveseļošanās priekšnoteikums - attiecību uzlabošana ar Rietumiem
Tirgus Ķīnā. Ilustratīvs attēls. Foto: Pixabay
Ķīnas ekonomikas atveseļošanās priekšnoteikums - attiecību uzlabošana ar Rietumiem
Facebook LinkedIn Twitter Whatsapp
Comments

Lai notiktu noturīga ekonomikas atveseļošanās Ķīnā, šīs valsts vadītājiem būtu jāatrod veidi, kā uzlabot attiecības ar Rietumiem un kā uzsākt uzticamu politisko, juridisko un ekonomisko reformu programmu. Taču, neskatoties uz oficiālajiem solījumiem veicināt izaugsmi, šāda darba kārtība nav paredzēta.

Ķīnas valdība, šķiet, atkal ir noskaņojusies uz ekonomikas izaugsmi. Tā kā haotiskā atteikšanās no "nulles kovida" politikas ir izraisījusi (kā minimums) desmitiem tūkstošu nāves gadījumu, valsts vadītāji ir centušies apliecināt savu nerimstošo apņēmību panākt noturīgu ekonomikas atveseļošanos. Taču tikai ar tukšiem vārdiem Ķīna neko nepanāks.

Pagājušajā mēnesī notikušajā Centrālajā ekonomikas darba konferencē – ikgadējā sanāksmē, kurā Ķīnas Komunistiskās partijas (ĶKP) augstākā vadība nosaka ekonomikas politikas darba kārtību nākamajam gadam – izaugsme tika noteikta par valdības galveno prioritāti ekonomikā 2023. gadā. Turpmākajās nedēļās sabiedrība piedzīvoja gadiem ilgi nepieredzētu izrādi, jo provinču vadītāji centās atkārtot ĶKP solījumus apņemties veicināt ekonomikas izaugsmi un nomierināt satrauktos privātos investorus un uzņēmējus.

Tēmas
Uz augšu