Pasaules uzņēmējdarbības līderi, iespējams, ir aizmirsuši par Ukrainu
Ilustratīvs attēls Foto: Pixabay
Pasaules uzņēmējdarbības līderi, iespējams, ir aizmirsuši par Ukrainu
Facebook LinkedIn Twitter Whatsapp
Comments

Daudzu uzņēmumu vadītāju pacilāto noskaņojumu ir grūti saprast, ņemot vērā Ukrainas kara radīto nenoteiktību. Lai gan ir dažas pozitīvas ekonomikas atveseļošanās pazīmes, pēkšņa eskalācija var nopietni destabilizēt pasaules ekonomiku, izraisīt akciju tirgus krahu un paātrināt deglobalizāciju.

Daudzus no tiem, kas šogad apmeklēja Pasaules ekonomikas foruma sanāksmi Davosā, pārsteidza klātesošo uzņēmumu vadītāju līksmais noskaņojums. Bija grūti savienot šo uzņēmumu vadītāju optimismu ar īstermiņa un ilgtermiņa ekonomisko nenoteiktību, ko izraisījis karš Ukrainā.

Protams, piesardzīgam optimismam noteikti ir pamats, piemēram, Ķīnas 180 grādu pagrieziens pret savu radikālo "nulles kovida" stratēģiju. Drīzumā valstī varētu sākties milzīgs "atriebības tēriņu vilnis", ko izraisīs patērētāju, kuri lielāko daļu pēdējo trīs gadu ir pavadījuši "ieslodzījumā" un kuriem tagad ir pieejami ietaupījumi triljonu dolāru vērtībā, kavētais pieprasījums. Daudzi ar šo scenāriju ir saistījuši savas cerības par globālo atveseļošanos, cerot, ka Ķīnas pircēji var veicināt izaugsmi un palielināt naftas cenas līdz 100 ASV dolāriem par barelu.

Tēmas
Uz augšu