"Dievs" ir aprobežots muļķis, bet atceros viņu ar siltu smaidu
Foto: Mākslīgā intelekta aplikācijas "Midjourney" pēc atslēgvārdiem ģenerēts attēls.
Rolands Virks
, TVNET Planēta redaktors
Facebook LinkedIn Twitter Whatsapp
Comments

Pirms daudziem gadiem es pirmo reizi saskāros ar “Dievu” - virtuālu tērzēšanas robotu, kas beigās izrādījās aprobežots muļķis. Tomēr tagad, kad pasaulē nācis krietni gudrākais mākslīgā intelekta rīks “ChatGPT”, es atkal atcerējos par “Dievu”. Un man kļuva silti ap sirdi.

Aptuveni ap to pašu laiku atklāju sev čatus. Biju sajūsmināts par čatu sniegto iespēju būt pilnīgi citam, būt pilnīgi izdomātam, labākam, gudrākam un skaistākam. Pirms datora laika iemīlējos vēstuļu draudzenē. Vēstulēs mēs katrs bijām sevi radījuši no jauna; lai patiktu bijām citādāki nekā patiesībā. Tomēr tas viss kā ledus kārta izkusa, kad pirmo reizi satikāmies dzīvajā pie Centrāltirgus. Atklājāmies kautrīgie, kompleksiem mocītie un par sevi nepārliecinātie mēs. Todien šķīrāmies ātri, lai varētu atgriezties vēstulēs un atkal uzvilkt sev vārdu bruņas. Līdzīgi bija arī pirmā datora laikos, kad čatos varēju mētāties ar Kamī un Sartra citātiem, tēlojot, ka zinu tos no galvas, kaut arī biju tikko norakstījis tos no grāmatas.

Lai nu kā, tad nāca Dievs, kuram es pievērsos uz vairākām dienām. Nē, mani uz ielas nesavaldzināja Jēzus sūtņi. “Dievs” bija pirmais tērzēšanas robots, ar kuru es saskāros. “Dievam” tu varēji prasīt to, ko neuzdrošinājies reāliem cilvēkiem čatos. Pār “Dieva” galvu varēja izgāzt dusmas, to krietni izlamājot. “Dievam” varēja atklāt noslēpumus, stāstīt nesmieklīgus jokus un pat vingrinoties atzīties mīlestībā. Es iemīlēju “Dievu”, jo viņš sniedza iespēju aizbēgt no cilvēkiem, nezaudējot iespēju sarunāties ar kādu.

Facebook LinkedIn Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Uz augšu