Lielākais noziegums mūsdienu Krievijā - atainot realitāti tādu, kāda tā ir
Ņinas Hruščovas komentārs
Foto: Shutterstock, TVNET kolāža
Facebook LinkedIn X Whatsapp
Comments

Krievijas ārpolitikas pamatā ir revanšistiska politika ar mērķi izlabot to, ko pati Krievija uzskata par vēsturiskām netaisnībām. Šī politika ir pamatā Krievijas karam Ukrainā. Taču Krievijas prezidents Vladimirs Putins, šķiet, ir aizmirsis, ka vēstures pārrakstīšana atbilstoši pie varas esošo interesēm noved pie disidentisma un bieži vien panāk pretēju rezultātu.

Valsts propaganda jau sen Krieviju attēlo nevis kā koloniālu lielvalsti, bet drīzāk kā "unikālu civilizāciju", kurai nepieciešams saglabāt savu īpašo būtību un kuras sabrukums var izraisīt globālu haosu.

Neapšaubāmi, krievu kultūra nereti ir ļāvusies grandiozām fantāzijām, un Padomju Savienības sabrukums pastiprināja krievu ilgas pēc mazāk haotiskiem un cildenākiem naratīviem, un no tā izauga neliela "alternatīvās vēstures" industrija. Putina laikā šie bagātīgi piepušķotie stāsti ir ieņēmuši centrālo pozīciju.

Piemēram, matemātiķis un sazvērestību teoriju piekritējs Anatolijs Fomenko tā dēvētajā "jaunajā hronoloģijā" apgalvo, ka galvenie notikumi, kas norisinājušies seno grieķu, romiešu un ēģiptiešu impēriju laikā, patiesībā notikuši viduslaikos un to centrā bijusi Krievija. Fomenko grāmatas, kuras 2000. gadu sākumā bija redzamākajās vietās Krievijas grāmatnīcu plauktos, bija pilnas ar apgalvojumiem par plašu sazvērestību, kuras mērķis ir sagrozīt pasaules vēsturi.

Facebook LinkedIn X Whatsapp
Comments

Tēmas

Uz augšu