Žurkas, tarakāni, netīrība un cilvēku pūļi. Ar ko sadzīvē saskarsies Latvijas basketbola izlase?
Pieredzes stāsts
Džakartas iedzīvotāju ikdiena. Foto: AFP / Scanpix
Mārtiņš Kļavenieks
, TVNET Sports žurnālists
Facebook LinkedIn X Whatsapp
Comments

Latvijas vīru basketbola izlase šodien ar maču pret Libānas valstsvienību aizsāk savu debijas ceļojumu Pasaules kausa finālturnīrā. Tomēr pirmreizējs nav tikai sportiskais sasniegums. Daudziem no valstsvienības tā ir pirmā pieredze Indonēzijas pilsētā Džakartā. Ļoti eksotiska pieredze, jāpiebilst.

Latvijas basketbola izlase Džakartā ielidoja ceturtdien. Uzreiz no lidostas komanda devās uz oficiālo viesnīcu. Tā, protams, atbilst visaugstākajiem kvalitātes standartiem. Tomēr Džakartā iespējams novērot ainavu, kurā milzīga un dārga debesskrāpja kaimiņos ir mazturīgu cilvēku privātmāja, kas drīzāk atgādina šķūnīti.

Sētā varot būt arī govis un cūkas, kuru ikdienu iespējams vērot pa sava viesnīcas numuriņa logu. Tā KLIK pastāstīja bijušais Latvijas Basketbola savienības (LBS) komunikācijas vadītājs, tagad Madonas novada pašvaldības Ļaudonas un Kalsnavas pagastu pārvaldes vadītājs Artūrs Portnovs.

Viņš pirms desmit gadiem devās uz Džakartu, lai vadītu Latvijas U-18 izlasi 3x3 basketbolā vienā no pirmajiem starptautiskajiem turnīriem šai komandai. Portnovs piekrita dalīties atmiņām, lai ieskicētu, kāds kultūršoks Indonēzijā varētu pārņemt Latvijas izlases dalībniekus Pasaules kausa norises laikā.

Potes pret malāriju, žurkas uz ielām

Visas formalitātes, lai komanda varētu lidot uz Džakartu, kārtoja Portnovs pats. Spēlētājiem un viņam bija jāsaņem vakcīna pret malāriju, kā arī jāiesniedz visi nepieciešamie dokumenti. Arī maršruts turpceļam bija rūpīgi jāizplāno un jānopērk lidmašīnas biļetes.

Ļoti uzskatāmi Džakartā esot redzama dzīves līmeņa atšķirība starp dažādām sabiedrības grupām. Neesot nekas neparasts, ka pieczvaigžņu viesnīcai blakus ir kāda pavisam noplukusi māja, kurā dzīvo vietējie.

"Viņi mierīgi staigā apkārt basām kājām, tur govis un cūkas savā pagalmā, kas ir otrpus betona sētai, blakus glaunai viesnīcai. Īsta mājsaimniecība. Ļoti liels kontrasts. Tur ir šķūnīši, garāžas, kur žāvē veļu. Viņi tur burtiski dzīvo viens otram uz galvas. Lai pabūtu vieni, kāpj uz garāžu vai māju jumtiem un sēž savā nodabā. Valda arī diezgan liela netīrība. Visi kanāli pilsētā ir pilni ar atkritumiem. Žurkas un milzīgi tarakāni skraida pa...

Facebook LinkedIn X Whatsapp
Comments

Tēmas

Uz augšu