Vai Polijai būs stiprākā armija Eiropā?
Foto: Shutterstock, TVNET kolāža
Facebook LinkedIn X Whatsapp
Comments 2

Arvien biežāk apgalvojuma formā izskan, ka Polijai drīz būs spēcīgākā armija Eiropā. Polijas valdošā partija "Likums un taisnīgums" (PiS) nelaiž garām nevienu izdevību popularizēt šo uzskatu, un tagad tas izskan arī ārvalstīs. Bet vai tā ir patiesība?

Šis apgalvojums lielā mērā balstās uz PiS valdības īstenotajiem bezprecedenta ieroču iepirkumiem un plāniem līdz 2035. gadam palielināt armiju līdz 300 000 karavīru. Saskaņā ar jauno valsts aizsardzības likumu militārajiem izdevumiem šogad būtu jāsasniedz 3% no IKP – par veselu procentpunktu vairāk par līmeni, ko NATO dalībvalstis noteikušas kā vēlamo. Polijas faktiskais līderis Jaroslavs Kačiņskis, kurš oficiāli pilda premjerministra vietnieka pienākumus, ir publiski paudis ieceri ilgtermiņā sasniegt 5% no IKP.

Reaģējot uz Krievijas iebrukumu kaimiņvalstī Ukrainā, Polija paplašina savu armiju, kurā pašlaik ir 128 000 aktīvo karavīru un aptuveni 36 000 teritoriālās aizsardzības karavīru, kā arī veic lielus ieroču iepirkumus, lai stiprinātu aizsardzību un papildinātu bruņojuma rezerves. Polija Ukrainai ir piešķīrusi tik daudz lidmašīnu, tanku, lielgabalu, kaujas mašīnu un cita veida aprīkojuma, ka bez straujiem iepirkumu papildinājumiem tā varētu zaudēt gandrīz pusi no sava aizsardzības potenciāla.

Facebook LinkedIn X Whatsapp
Comments 2

Tēmas

Uz augšu