"Klik" no Indonēzijas ⟩ Kas ir basketbola tiesnešu darba neredzamā daļa? Priekškaru paver Mārtiņš Kozlovskis
Basketbola tiesnesis Mārtiņš Kozlovskis Foto: FIBA.com
Facebook LinkedIn X Whatsapp
Comments

Uz basketbola spēļu "skatuves" galvenie "aktieri", protams, ir spēlētāji. Tajā pašā laikā neatņemama spēles sastāvdaļa ir arī mača tiesneši. Sarunā ar TVNET GRUPAS tiešsaistes žurnālu "Klik" latviešu speciālists Mārtiņš Kozlovskis plašāk pastāstīja par detaļām, kuras laukumā neredzam.

Latviju šajā Pasaules kausa finālturnīrā tiesnešu rindās pārstāvēs trīs speciālisti – Andris Aunkrogers, Mārtiņš Kozlovskis un Gatis Saliņš.

"Klik" uz sarunu aicināja Mārtiņu Kozlovski, lai aprunātos par tiesnešu darba detaļām, kuras ikdienā no dīvāna nav iespējams novērot un zināt.

Basketbols ir sporta veids, kura spēlētājiem ir savas stiprās un vājās puses. Tāpat, kā basketbolistiem ir dribls, metiens vai kāju darbība aizsardzībā, arī tiesnešiem, kā atzīst latviešu speciālists, katram ir lielākas dotības kādā specifiskā jomā. Tieši tāpat kā spēlētājiem, arī tiesnešiem ir jāzina savu kolēģu stiprās un vājās puses.

Kāds darba apjoms ir jāiegulda, lai sagatavotos šādam turnīram? Kāpēc video jeb ceturtais tiesnesis nav tikai cilvēks, kurš "atnācis atslābināties pie televizora"? Uz šiem un citiem jautājumiem atbild latviešu speciālists.

Facebook LinkedIn X Whatsapp
Comments

Tēmas

Uz augšu