“Japāna palaiž pasaulē Godzillu - savu kodolkatastrofu traumu”: Ķīna sākusi naida kampaņu pret Fukušimas notekūdeņu novadīšanu okeānā
Foto: KAZUHIRO NOGI / AFP / SCANPIX
Linda Anna Dāldere
, TVNET Ārvalstīs | KLIK Pasaulē žurnāliste
Facebook LinkedIn X Whatsapp
Comments

“Kāpēc jūs palaižat radioaktīvu ūdeni mūsu okeānā?” – telefonos kliedz ķīniešu jaunieši, sazvanot dažādus Japānas uzņēmumus un valsts iestādes. Pēdējās dienās tas kļuvis par interneta hitu Ķīnā, aicinot aizvien vairāk cilvēku pievienoties šai kustībai un zibenīgā ātrumā apceļojot populārākās digitālā satura platformas. Tomēr tas atspoguļo arī nopietnāku diplomātisko saspīlējumu, kas radies abu Austrumāzijas lielvalstu savstarpējās attiecībās.

25. augustā Japāna sāka novadīt attīrītos Fukušimas atomelektrostacijas notekūdeņus Klusajā okeānā saskaņā ar Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras (SAEA) apstiprināto plānu. Par spīti vadošās institūcijas pozitīvajam atzinumam, šis lēmums izraisīja plašu neapmierinātības vilni no iedzīvotājiem vairākās Japānas kaimiņvalstīs, taču īpaši no Ķīnas, kas raizējoties gan par okeāna iemītnieku, gan savu iedzīvotāju drošību un veselību. Tādējādi notekūdeņi papildus “saduļķojuši” jau tā apgrūtinātās attiecības starp Japānu un Ķīnu, kuru starpā ir arī vēsturiskas teritoriālas nesaskaņas un domstarpības par drošības jautājumiem.

Kāpēc nepieciešams novadīt ūdeņus okeānā, un vai tie patiesi apdraud vidi un cilvēkus?

Facebook LinkedIn X Whatsapp
Comments

Tēmas

Uz augšu