Kā tev klājas, Uvi? Balinskis iejūtas Floridas saulē
Uvis Jānis Balinskis. Foto: https://www.instagram.com/ufelss/
Mārtiņš Kļavenieks
, TVNET Sports žurnālists
Facebook LinkedIn X Whatsapp
Comments

Aizsargs Uvis Jānis Balinskis jau gaidāmajā sezonā var pievienoties to latviešu pulkam, kas izbaudījuši spēlēšanu Nacionālajā hokeja līgā (NHL). Viņš gan vairs nav ierindojams jauno un perspektīvo kategorijā, bet līdz pasaules spēcīgākās līgas priekšnama durvīm ticis pa neierastu ceļu. Uvis jau gandrīz mēnesi atrodas Floridā, tāpēc KLIK aicināja viņu sīkāk pastāstīt par apstākļiem jaunajā komandā, kā arī saviem mērķiem otrpus Atlantijas okeānam.

27 gadus vecais Balinskis ir Ventspils hokeja skolas "Venta 2002" audzēknis. No šīs skolas līdz NHL ticis arī vārtsargs Artūrs Šilovs, bet ASV savu karjeru joprojām veido arī cits vārtsargs Mareks Egils Mitens un Jānis Švanenbergs.

Balinskim ceļš līdz līgumam ar NHL klubu Floridas "Panthers" bija netradicionāls. Viņš iepriekš nav spēlējis nevienā no Ziemeļamerikas jauniešu, junioru vai pieaugušo komandām. Nav arī ticis izvēlēts NHL draftā vai mēģinājis sevi pierādīt kādā pirmssezonas nometnē.

Pandēmijas pirmajā gadā Balinskis nolēma atstāt Rīgas "Dinamo", jo gluži vienkārši viņam bija apnicis zaudēt. Divas sezonas Čehijas virslīgas komandā no Litvīnovas ļāva iepazīt šīs valsts hokeju, kā arī lieliski tajā iejusties.

Tas vainagojās ar trešo sezonu Čehijā, kurā Balinskis pārstāvēja Libereces "Bīlī Tygrži" un kļuva par visas līgas rezultatīvāko aizsargu. Viņam 50 regulārās sezonas mačos 11 vārti un 24 rezultatīvas piespēles.

"Tas jau notika pašā pagājušās sezonas ievadā. Laikam oktobrī vai novembrī. Vienkārši saņēmu ziņu no aģenta, ka ir interese no Floridas. Tad arī Floridas komandas pārstāvji sazinājās ar mani, iedeva čehu aģentu kontaktus. Teica, ka cilvēki paskatīsies klātienē sākumā vienu spēli, tad otru. Decembrī Latvijas izlase piedalījās turnīrā Bratislavā. Uz to speciāli atbrauca skauti no Amerikas paskatīties. Arvien biežāk un biežāk brauca skatīties manas spēles. Februāra beigās man bija saruna "Zoom" ar "Panthers" galveno treneri un ģenerālmenedžeri. Visu sezonu bija interese no Floridas. Pēc sapulces tiešsaistē jau varēja saprast, ka viņi...

Facebook LinkedIn X Whatsapp
Comments

Tēmas

Uz augšu